Wpis z mikrobloga

Ludzie, przecież pielęgniarki nie sprzątają wymiocin, kup, nie myją pacjentów tylko podają leki, zmieniają opatrunki, kontrolują stan pacjenta, mierzą ciśnienie, robią bilans, pobierają krew, robią zastrzyki przeciwbólowe,. podłączają EKG.

Wam się to myli z salową.
  • Odpowiedz
Zasadnicze wynagrodzenie pielęgniarki ze specjalizacją oraz dyplomem magistra w lipcu 2024 roku wyniesie 9200 zł brutto.


@biaukowe: + drugie tyle w kopercie, przecież bez 100 zł nawet do ciebie nie przyjdzie.
Pamiętam, jak musiałem nawet czepki na głowę kupować dla babci chorej na raka. Straszne.
Kawa/alko + 100 zł dziennie za to aby przychodziły i chociaż raz-dwa razy dziennie przełożyły by nie było odleżyn.
  • Odpowiedz
@Winatuska: Ciężkich prac jest dużo. Nie mówię, że pielęgniarki nie powinny godnie zarabiać, ale nadal panuje mit, że zarabiają za mało. Podobnie jak z górnikami, którzy lekką ręką przekraczają drugi próg podatkowy.
Porównaj sobie zarobki pielęgniarek czy górników do zarobków strażaków, policjantów, strażników granicznych, którzy ryzykują w swojej pracy niejednokrotnie własne życie, a zarabiają śmieszne pieniądze. Podobnie jest z nauczycielami, mają edukować młodych ludzi za głodowe pensje, śmiech na sali.
  • Odpowiedz
  • 1
@biaukowe dla starych, co to narzekają jak cokolwiek trzeba zrobić - zdecydowanie za dużo. Wszystko zwalają na innych - na mlodsze koleżanki na salowe, na pacjenta. Na szczęście jest mnóstwo młodych, do 40, co są miłe i pomocne. Niech dostają i nie będą stare i zgorzkniałe jak ich koleżanki. Mówię to ja, regularny pacjent szpitali.
  • Odpowiedz
@mbasasello: To dowodzi że pielęgniarki głośniej krzyczą i mają lepsze związki. A lekarze dają się robić w dupę. Lekarz rezydent który jak np ja samodzielnie wykonuje i opisuje badania obrazowe, nadzoruje pracownie badań zarabiam mniej niż pielęgniarka która podaje kontrast. Lekarz rezydent chirurgii operuje zarabiając mniej niż instrumentariuszki podająca mu narzędzia.
  • Odpowiedz