Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Nic mnie tak nie boli w życiu, jak to, że moje rodzeństwo dostało od rodziców mieszkanie deweloperskie w mieście w wojewódzkim, a mi się nawet nie chcieli nic dołożyć jak chciałem kupić swoje w tym programie kredyt 2%, gdzie nawet miałem własne 200k na wkład. Już nawet nie mówię o pieniądzach, ale o jakimś wsparciu mentalnym, motywowaniu do kupna - jedyne co od nich usłyszałem to, że czemu chce ich zostawić i się wyprowadzić, czy mi źle z nimi.
Finalnie tego mieszkania nie kupiłem, bo musiałbym się zakredytować pod korek i wypruć z całych oszczędności - a moim zdaniem nie o to w życiu chodzi.

A jakby tego jeszcze było mało, to moje rodzeństwo z drugą połówką kupuje nowe mieszkanie, a stare będzie wynajmować za jakieś 4k zł/msc. :))))

Nie sądziłem, że kiedyś będę zazdrosny i sfrustrowany o pieniądze. To normalne, że tak się czuję w takiej sytuacji?

#zalesie #mieszkanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 31
@mirko_anonim: normalne,że się tak czujesz, bo czujesz,że rodzice inaczej ciebie traktują. Ale myślę,że oni chcą cię zatrzymać przy sobie, i nie chodzi o to,że ci żałują, tylko chcą jedno dziecko sobie zostawić do opieki i towarzystwa. Nie daj się w to wmanewrować, bo potem ty zostaniesz z niczym, a rodzeństwo palcem nie pomoże przy rodzicach. Nie dość,że podostawali kasę, to pewnie potem i tak wyciągną rękę na podział domu po rodzicach.
@mirko_anonim: Jak możesz wziąć 2% to się nawet nie zastanawiaj, 200k wkładu +350k pożyczki na 35 lat i masz ratę poniżej 1500 - za tyle nie wynajmiesz żadnego mieszkania. A potem możesz sobie spokojnie nadpłacać i rata będzie spadała.
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @piratestorm doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego wyprowadzka to jest mój priorytet życiowy.

@panzmarszrutkiwbiszkeku @DalaCiLama @TheMexicano @G06DbT

No niestety aktualnie jestem dalej kupna mieszkania niż jeszcze te pół roku temu, bo tak ceny poszły w górę. Chyba coraz poważniej będę musiał się zastanowić na wynajmem.