Wpis z mikrobloga

Znajoma parka przed 40stką ma dwójkę dzieciaków w tym 1 syn już chyba z 13 lat. Przeciętni ludzie, średnie i wyższe wykształcenie, pracujący, żadna patolnia. Dzieciak już wychowany, że tak to nazwę "bezstresowo", po nowoczesnemu.

To jak bardzo on nie szanuje ojca to mi się w głowie nie mieści. Spotkaliśmy się w większym gronie na święta. Dzieciak potrafi dopyerdalać ojcu przy stole dosłownie jakby z koleżką sobie rozmawiał. Usłyszałem już teksty typu:
"przecież ty się na niczym nie znasz",
"od kiedy ty się tym interesujesz?"
"mamo, przecież tata czego się nie dotknie to popsuje"

I teraz tak sobie myślę... kvrwa nawet jak chłop trochę przegapił okres wychowania dzieciaka, bo dużo pracował żeby kupić dom, zapewnić im godny byt, to powód żeby tak po nim cisnął?

No i masz takiego dorastającego młodzieńca w trudnym wieku i co mu zrobisz? Zayebać mu nie możesz, bo cię zaraz pozgłasza do instytucji wszelakich, które tylko na to czekają, nawet jak mu kranik przykręcisz to trochę śmieszne, żeby próbować dzieciaka temperować brakiem pieniędzy. Więc kończy się tak, że się z nim przerzucasz takimi tekstami schodząc do jego poziomu i coraz bardziej tracąc jego szacunek jako do ojca.

Dzieciak cię nie szanuje, a ty go kochasz bezwarunkową miłością, wydajesz na niego kupę hajsu. Jakieś to takie wszystko nie wiem...

Ciekawe czy taki ojciec w pewnym momencie żałuje, że w ogóle zrobił tego dzieciaka, czy po prostu jest tak zaślepiony miłością do niego, że w ogóle nie dostrzega jak ten dzieciak go szmaci.

Kvrwa nie wierzę, że dzieciak na starość by się nim opiekował np. jakby ojciec zniedołężniał. Widać, że to wyrośnie na kawał kvrwy, wychowane na patostrimach i fame mma, bez szacunku do kogokolwiek.

#rodzina #dzieci #dziecko #antynatalizm #przegrywpo30tce #zalesie #feels #wychowanie #rodzicielstwo
LezliNilsen - Znajoma parka przed 40stką ma dwójkę dzieciaków w tym 1 syn już chyba z...

źródło: Zrzut ekranu 2024-01-04 073708

Pobierz
  • 125
  • Odpowiedz
to trochę śmieszne, żeby próbować dzieciaka temperować brakiem pieniędzy.


@LezliNilsen: czy ja wiem czy to śmieszne? To taki wiek że oskarki chcą mieć markowe buty i ajfona, bo kolega ma i koleżanka na to leci, dla mnie to jak najbardziej dopuszczalna forma wychowania.

Kvrwa nie wierzę, że dzieciak na starość by się nim opiekował np. jakby ojciec zniedołężniał. Widać, że to wyrośnie na kawał kvrwy, wychowane na patostrimach i fame mma,
  • Odpowiedz
@Cyk_dwujeczka @LezliNilsen: Bezstresowe wychowanie nic do tego nie ma, uwierz mi. Jedna zasad z psychologii to to, że żona przy dziecku albo mąż przy dziecku nie powinien krytykować męża, żony podważać jego autorytetu. To że ma bezstresowe wychowanie to lepsze niż ojciec miałby go gnoić i skończyć na tagu #przegryw . Błędy w wychowaniu powoduje jego żona, skoro syn tak mocno jedzie po ojcu to znaczy że żonka musi ostro jechać
  • Odpowiedz
@LezliNilsen: no fajna "normalna" rodzina bez pato jak dzięki sobie MMA ogląda w wieku 13 lat xD. Zrozumcie, że posiadanie domu (najczęściej na zadupiu) i pracy na pełny etat nie daje talizmanu odganiajacego patologię. Starzy młodemu dali się stać patusem to mają.
  • Odpowiedz
@LezliNilsen: Przecież tu nie dziecko jest winne, a żona od której podłapało te teksty. Małżonka pewnie regularnie jedzie po mężu jak po burej suce.
  • Odpowiedz
  • 3
2024r., a ludzie dalej nie odróżniają braku wychowania od wychowania bezstresowego xD


@LajfIsBjutiful: ta różnica jest tak płynna i nieokreślona, że nie ma w tym nic śmiesznego :D

Lewactwo idzie już w takim kierunku, że dziecko od 4 roku życia albo mniej może decydować o sobie o swojej płci, strojach, makijażu xD

Także w zależności od optyki "wychowanie bezstresowe" może być uznane za brak wychowania zwyczajnie, skoro dzieciakowi masz pozwolić na
  • Odpowiedz
@LezliNilsen: Miałem kiedyś podobny etap z ojcem (chociaż nie był biologiczny), potrafiłem się wydrzeć czy obrazić go inaczej a byłem w wieku tego dzieciaka.
Ogólnie to chłopacy "rywalizują" ze swoimi ojcami, to chyba jakiś dziwny sposób na ustanowienie "hierarchii".
Gdzieś tak po 19 mi przeszło, ale nigdy jakoś specjalnie nie potrafiłem się z nim dogadać.
Ten dzieciak może ma to samo, lub po prostu gada co usłyszał od ludzi.
  • Odpowiedz
@LezliNilsen: tu "bezstresowe" wychowanie - cokolwiek się za tym wg Ciebie kryje nie ma żadnego znaczenia. Znaczenie ma, że gość jest popychadłem rodzinnym i to nie wina wychowania, a ogólnie czegoś zepsutego w działaniu rodziny. Tu przy takim #!$%@? gość powinien mieć zwróconą uwagę od razu od strony matki jak i ojca.

Do tego dochodzi wiek, gość jest teraz po etapie fascynacji ojcem i wchodzi w etap odkrywania samego siebie. Stąd
  • Odpowiedz
Także w zależności od optyki "wychowanie bezstresowe" może być uznane za brak wychowania zwyczajnie, skoro dzieciakowi masz pozwolić na wszystko.


@LezliNilsen: to nie działa w ten sposób. Bezstresowe wychowanie polega na tym, żeby dziecka nie #!$%@?ć i nie drzeć po nim #!$%@? jeśli zrobi coś nie po Twojej myśli - to tak ogólnie i pobieżnie. Tu nie chodzi o to, żeby dziecku pozwalać na wszystko.
  • Odpowiedz
"przecież ty się na niczym nie znasz",

"od kiedy ty się tym interesujesz?"

"mamo, przecież tata czego się nie dotknie to popsuje"


@LezliNilsen: ja tutaj słyszę powtarzanie tekstów matki do ojca a nie pyskowanie guwniaka ( ͡° ͜ʖ ͡°) W domu pewnie panuje taka atmosfera jak na słynnym filmie polskiego messiego
NicolasLatifi - >"przecież ty się na niczym nie znasz",
"od kiedy ty się tym interesu...
  • Odpowiedz
Zayebać mu nie możesz, bo cię zaraz pozgłasza do instytucji wszelakich


@LezliNilsen: o niee, nie można #!$%@?ć dziecka jak patus i trzeba z nim rozmawiać, tragedia
  • Odpowiedz