Wpis z mikrobloga

Znajoma parka przed 40stką ma dwójkę dzieciaków w tym 1 syn już chyba z 13 lat. Przeciętni ludzie, średnie i wyższe wykształcenie, pracujący, żadna patolnia. Dzieciak już wychowany, że tak to nazwę "bezstresowo", po nowoczesnemu.

To jak bardzo on nie szanuje ojca to mi się w głowie nie mieści. Spotkaliśmy się w większym gronie na święta. Dzieciak potrafi dopyerdalać ojcu przy stole dosłownie jakby z koleżką sobie rozmawiał. Usłyszałem już teksty typu:
"przecież ty się na niczym nie znasz",
"od kiedy ty się tym interesujesz?"
"mamo, przecież tata czego się nie dotknie to popsuje"

I teraz tak sobie myślę... kvrwa nawet jak chłop trochę przegapił okres wychowania dzieciaka, bo dużo pracował żeby kupić dom, zapewnić im godny byt, to powód żeby tak po nim cisnął?

No i masz takiego dorastającego młodzieńca w trudnym wieku i co mu zrobisz? Zayebać mu nie możesz, bo cię zaraz pozgłasza do instytucji wszelakich, które tylko na to czekają, nawet jak mu kranik przykręcisz to trochę śmieszne, żeby próbować dzieciaka temperować brakiem pieniędzy. Więc kończy się tak, że się z nim przerzucasz takimi tekstami schodząc do jego poziomu i coraz bardziej tracąc jego szacunek jako do ojca.

Dzieciak cię nie szanuje, a ty go kochasz bezwarunkową miłością, wydajesz na niego kupę hajsu. Jakieś to takie wszystko nie wiem...

Ciekawe czy taki ojciec w pewnym momencie żałuje, że w ogóle zrobił tego dzieciaka, czy po prostu jest tak zaślepiony miłością do niego, że w ogóle nie dostrzega jak ten dzieciak go szmaci.

Kvrwa nie wierzę, że dzieciak na starość by się nim opiekował np. jakby ojciec zniedołężniał. Widać, że to wyrośnie na kawał kvrwy, wychowane na patostrimach i fame mma, bez szacunku do kogokolwiek.

#rodzina #dzieci #dziecko #antynatalizm #przegrywpo30tce #zalesie #feels #wychowanie #rodzicielstwo
LezliNilsen - Znajoma parka przed 40stką ma dwójkę dzieciaków w tym 1 syn już chyba z...

źródło: Zrzut ekranu 2024-01-04 073708

Pobierz
  • 125
Trochę trudno mi uwierzyć, że 13-letnie dziecko wyrzuciło te zdania ze swojej głowy.


@Maly_Jasio: to uwierz, bo dzieciaki 13 letnie potrafiłyby cię teraz zagiąć w takiej ciętej wymianie zdań. Przemądrzałe bachory od urodzenia praktycznie siedzące w jutubach, w internecie potrafią walić takie punche, że sam się dziwię czasem jak słyszę.

Co do reszty to tak jak napisałem, reszta rodzinki potrafi mu dowalić, ale nie widziałem żeby żona go cisnęła także nie
Dzeciak chodzi kvrwa w butach za 500 zł z iphonem w kieszeni, jeździ od gvwniaka na zagraniczne wakacje, wszystko dzięki ojcu i tak mu odpłaca.


@LezliNilsen: jeszcze się powtórzę po przeczytaniu tego komentarza: ojciec zrobił dziecku KRZYWDĘ, jeśli był nieobecny. Dokonał złego wyboru, za który młody będzie płacił całe życie, a Iphone w kieszeni za dwa lata skończy na śmietniku. Jak rodzic zaniedbuje dziecko emocjonalnie to takie #!$%@? to i
@LezliNilsen: nie mam dziecka więc ekspertem nie jestem. Pewnie jeśli coś poszło nie tak na wczesnym etapie dzieciństwa to ciężko będzie przywrócić jakąś normalność. Sam bym wykorzystywał dostępne narzędzia, czyli ograniczyłbym wydatki na wakacje i inne rzeczy.
Inna sprawa, że być może nie jest tak źle jeszcze i dzieciak może ogarnąć się jak wejdzie w dorosłość i dopadnie go polska szara rzeczywistość.
Dzieciak cię nie szanuje, a ty go kochasz bezwarunkową miłością, wydajesz na niego kupę hajsu. Jakieś to takie wszystko nie wiem...


@LezliNilsen: Same domysły w tym twoim poście pod tezę. Dziecko to nie jest samograj, to że ojciec wydaje na nie hajs, to tylko jego obowiązek, a nie powód do tego, żeby młody patrzył w niego jak w obrazek. Dzieciak potrzebuje przede wszystkim relacji z rodzicem i to nie na nim
@LezliNilsen: przecież to nie jest bezstresowe wychowanie tylko żonka co brzydzi się mężem, nienawidzi go za to, że ma dziecko z takim przegrywem i fajtłapą (jeżeli to w ogóle jego jest), od 13 lat i truje jaki jej mąż to nieudacznik i niczego nie osiągnął.

Gość też może być lewy, ale #!$%@? nie aż tak :D Tata dla dziecka to jest jak Bóg (mama też, ale zwłaszcza dla syna to od
@LezliNilsen: Dzieciak też może mieć jakieś zaburzenia lękowe czy inne adhd. Są dzieciaki, które bezwarunkowo naśladują (najczęściej negatywne) zachowania rówieśników i innych osób z otoczenia. Tak więc widać skutek, ale nie wiadomo jaka jest przyczyna i takie rzucanie, że to pewnie wina matki, ojca albo dzieciaka jest strasznie infantylne.
@LezliNilsen: moja żona powiedziała naszemu 3 letniemu synowi, że tata jest bałaganiarz (ona dom traktuje jak muzeum). Od razu dostała opierdziel ode mnie co dziecku gada. Syn teraz od czasu do czasu powtarza, że tata bałaganiarz choć nie wie co to znaczy i żmudnie mu tłumacze, że tak nie jest i ma tak nie mówić.
Dzieci podłapują wszystko w sekundę, tak samo z przekleństwami. A jak matka rypie ciągle ojca, a
kiedy coraz bliżej mi do decyzji żeby zrobić sobie dzieciaka, ale takie obrazy zniechęcają mnie wchvj


@LezliNilsen: Zobaczyles tylko jednego dzieciaka tak nieokrzesanego. Jak ci powiem, ze moje sie tak nie zachowywwaly, to pewnie stwierdzisz, ze sie chwale ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Dzieci nalezy wychowywac, a nie liczyc na szczescie, albo na szkole.
Dzieci sa super, ale wymagaja stawiania im granic, wspierania i bycia rodzina. Tyle i