Wpis z mikrobloga

Które auto mircy? Po przejrzeniu milionów testów, analizy ofert: te dwa są najsensowniejsze w budżecie który mi firma zapewnia (właściwie to ciut muszę do nich dopłacić ale niewiele bo 30k może, budżet jak to budżet, zawsze jest za mały :)). Mogę co prawda dopłacić np 80k i mieć Volvo xc60 albo 60k do q5 ale będą to biedne mocno wersje. Po prostu chyba nieco za wysokie progi na ten moment. Rozważam raczej tylko nowe. Najistotniejsze kryteria: wygoda jazdy, pojemność auta, wyposażenie, ekonomia jazdy, wygląd, dynamika auta (w kolejności wg istotności) #motoryzacja #hyundai #mazda

Ktore auto wybrac?

  • mazda CX5 homura 2.0 165km 47.4% (27)
  • hyundai tucson N-line 230 hybryda 52.6% (30)

Oddanych głosów: 57

  • 10
@emjot86 tak, wiem o tym :/ trochę mnie to boli, chociaż jw - nie aż tak bardzo, rakiety nie potrzebuje. Miałem jazdy testowe jednym i drugim autem i istotnie hyundai jechał znacznie znacznie lepiej. Istotna ze względu na moje przebiegi też jest ekonomia, a ta chyba u obu aut akurat jest w sumie średnia. Teoretycznie rav4 jest najlepsza w tym względzie ale też muł w sumie. No muszę trochę zjeść ciasto i
@jadepobiegac: gdybym miał to wybrać po jakości wykonania, przywiązania się do szczegółów np. systemu i działania podzespołów to mazda. nie jest idealna i sporo jej brakuje do wielkiej trójcy, ale #!$%@? to nadal technologiczny automotive koreaniec i jest na levelu daewoo leganza tylko z ładniejszym ekranem i licznikiem. ale to tylko moje subiektywne zdanie.
hyundai bedzie duzo zrywniejsz


@emjot86: czas do 100 nie świadczy o zrywności. Czyli moment kiedy dodajesz gazu i auto zaczyna przyspieszać i jaka siła oddziałuje na kierowce w fotelu. można to dokładnie wyliczyć.

W każdym razie ta mazda jest dość mulasta z tego co wychodzi. Siła jaka oddziałuje na kierowce jest 6% większa niż w golfie 4 1.9 SDI. czyli wolnossący diesel z 68 koniami.

Natomiast ten hyundai będzie 15% bardziej
@dlaczego_michau: no tak jak napisalem, tez jezdze na codzien hyundaiem i sie zastanawiam czy sa deawoo z cyfrowymi zegarami, google auto, automatycznymi dwusprzeglowymi skrzyniami, aktywnymi amortyzatorami etc.
@tazoo8 dzięki, oglądałem, celuję jednak w ciut większe auto, qashai ma fajne wyposażenie ale za mały zdecydowanie bagażnik. W jego cenie jest też nowy Tiguan, mają na niego promo aktualnie i w sumie wszedł właśnie do gry. Zaczynam poważnie rozważać. Poluje też na Volvo cx60 albo q5 ale to raczej będą golasy w jakiejś wyprzedaży rocznika i mam dylemat czy jest sens się pakować w takie auto
@r5678 czy to w sumie jest aż tak istotne ile% wbija w fotel które auto?:D jak będę chciał rakiety to się do nasa zapisze, ważne żeby było auto bezpieczne. Nie jestem wariatem, nie muszę być pierwszy na światłach. Wystarczy żeby nie trzeba było wysiadać i go pchać xD mi parametr sprintu do setki wystarczy na poziomie 9s - tyle ma auto którym dziś jeżdżę i nie mam z tym problemu. Hyundai ma