Wpis z mikrobloga

Pytanie o sterownik #euroster 11m, mam duży dom, na parterze jest #ogrzewanie podłogowe, ale nadaje się do czyszczenia już, grzejniki żeliwne, grzanie gazem. Na termostacie Tybox 21 stopni w dzień, a nie dobija nawet do 19,5 stopnia, stąd moje pytanie jakie parametry ustawić na tym sterowniku euroster, bo ewidentnie on mi coś miesza w grzaniu. Piec gazowy ustawiony na 50. #dom #zima #ogrzewaniegazowe
lukratywny - Pytanie o sterownik #euroster 11m, mam duży dom, na parterze jest #ogrze...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 8
@lukratywny ten sterownik został po weglowce czy o co chodzi? Na nim powinna być ustawiona taka temperatura żeby podłoga grzała, jaką masz ustawioną temperaturę na nim?
@lukratywny i tybox jest do niego podłączony? Jest ustawiony na 36 a faktycznie tyle wychodzi na instalację? Może mieszacz się zaciął i leci tam zimna woda i dlatego nie może osiągnąć temperatury. A może 36 to za mało żeby wygrzać podłogę przy obecnych mrozach?
@lukratywny no to jaką ma funkcję i po co jest ten euroster? Co steruje kiedy ma włączyć tą pompę za mieszaczem?

A jak zmniejszasz temp na wyjściu z mieszacza to więcej ciepła idzie na grzejniki. A daj na kotle np 60. Na tym eurosterze wróć na 35 i obserwuj.

Wg mnie zbyt mało ciepła jest dostarczane i ot cały powód, pomijając fakt trochę bezsensownej pracy i zostawienia tego eurostera.

Masz Tyboxa, czyżby