Wpis z mikrobloga

Do kogo można się zwrócić, żeby pomógł obejrzeć mieszkanie przed zakupem? I czy w ogóle jest sens? Chodzi o mieszkanie w kamienicy. Da się ocenić stan murów, stropów bez wydawania astronomicznych pieniędzy? Kamienicę remontuje firma Renova - zna ktoś ich jakość? Pruszków.
Czy może nie interesować się kamienica i brać wielką płytę?

#pruszkow #nieruchomosci
  • 5
@GMN1: Jezli nie masz swojego fachowca skorzystaj z uslug firm, ktore takie uslugi swiadcza. Pogooglaj troche. Nie wiem ile to kosztuje teraz, ale pewnie mniej niz 1000zl (wiecej jezeli stan prawny sprawdzaja i trwa to o wiele dluzej). Sens jest i to nie jest oszczednosc przy zakupie nieruchomosci za kilkaset tysiecy itp. Jesli beda powazne usterki to sie nie wladujesz. Jak male to moze da sie cos obnizyc z ceny, ale
@GMN1: Zdecydowanie ma to sens w przypadku tego typu nieruchomości. Powinieneś skontaktować się z osobą, która świadczy usługi inspekcji nieruchomości przed zakupem, łatwo znajdziesz kontakty w google.
@GMN1: w Warszawie i okolicach chyba już większość osób korzysta z usług "odbieraczy", wiec i dużo specjalistów/firm się reklamuje, znajdziesz cos. zdecydowanie warto, kosztuje to parę stówek, ale masz osobę ze sprzętem do sprawdzenia temperatur, wilgoci, poziomów. sam tego na oko nie sprawdzisz przy odbiorze.
via Wykop
  • 0
@NieBojeSieMinusow: @marcpol Tylko czy taki ktoś będzie w stanie ocenic np strop? Chyba nie? Rzuciłem okiem na firmy z googla i oferują przegląd instalacji - a tym co ja mam na oku trzeba instalacje położyć.

Chyba bardziej musze zorientować się czy ta firma Renova ma dobre opinię - jak gdzie indziej zrobili - jako-tako to i tu będzie co najmniej średnio.