Wpis z mikrobloga

Hej kaljedzy magicy z #linux; mam kartę sd, która zdaje się w jakis posób padła, telefon jej nie czyta, komputer jej 'nie czyta' i nie montuje automatycznie. KDE partition manager pokazuje tylko urządzenie /dev/mmcblk0 bez żadnych innych szczegółów poza rozmiarem i całym obszarem dysku z rodzajem 'nieznany'

Zrobiłem obraz partycji (partycji, bo dysku się nie udało) używając dd:

sudo dd if=/dev/mmcblk0p1 of=/mnt/MAG/karta.iso bs=4M conv=fsync status=progress

co dalej powinienem zrobić, żeby spróbować dostać się do danych, jakich narzędzi użyć. ARK nie czyta pliku, przy próbie montowania obrazu:

sudo losetup /dev/loop0 /mnt/MAG/karta.iso

sudo mount -t vfat /dev/loop0 /mnt/tmp/
mount: /mnt/tmp: niewłaściwy typ systemu plików, błędna opcja, błędny superblok na /dev/loop0, brak strony kodowej lub programu pomocniczego albo jeszcze inny błąd.
dmesg(1) może podać więcej informacji o nieudanym wywołaniu systemowym mount.

Ktoś dopomoże i doradzi co dalej i czy w ogóle się da?

#odzyskiwaniedanych
  • 6
@Kryspin013: dobra, testdisk nie odnalazł mi partycji, ale photorec odzyskał pliki; dzięki


@dzyndzla: ale gówno, czasami nie dostaje powiadomień z wykopu i nie dostałem twojego wołania sprzed 2h xD

Ogólnie zasada jest taka, że testdisk jak ci się tablica partycji uwali ale system plików jest nieruszony. photorec jak struktura partycji uwalona ale koniecznie musisz przeszukać przestrzeń pod względem plików.

@Kryspin013: dzięki! A o co jemu chodzi? jak mu dać