Wpis z mikrobloga

Próbowaliście kiedyś nawiązać współpracę z klientem bezpośrednio, pomijając pijawkę w postaci firmy outsourcującej ?

Sprawa ma się tak ze w poniedziałek mam rozmowę z klientem zagranicznym do którego ma mnie outsourcowac polska firma, z nikim jeszcze nie mam żadnych umów podpisanych i planuje zaproponować klientowi czy nie chciałby nawiązać współpracę pomijając kontraktornie, wyszedł komuś taki biznes ?

#pracait #pracbaza #programista15k
  • 17
raczej nie jesteś w tym rozumowaniu pionierem. Kiedyś dla klienta w PL pracowałem przez polską kontraktornie. Wyszło na to, że klient z kontraktornią mają umowę, że jak przejdę proces rekrutacyjny to mogę być tylko i wyłącznie zatrudniony przez kontraktornie. Ten zapis obowiązywał przez 1,5 roku i dopiero wtedy mogłem pominąć kontraktornie i robić bezpośrednio dla klienta.
@Cimcirimcipiririri trochę słabo, mała szansa chyba że jesteś jakimś mega wymiataczem na którego czekają od dawna. Oni po to mają kontraktowanie żeby ona ogarniała im pracownika jak ten zachoruje, zwolni się, powie że chce więcej pieniędzy itd. Moim zdaniem bez szans
@Cimcirimcipiririri: Mam paru znajomych co tak zrobili, ale u nich to najczęściej zaczynało się tak, że pierw byli przez tą firmę, a dopiero potem ta główna firma stwierdzała, że chce ich bezpośrednio zatrudnić pomijając pośrednika.
@witam12: c ale zycie pracuje bezposrednio z firmami w USA i w zeszlym roku zarobilem $400k. No ale na wypok nic sie nie da. Tylko rzeczywiscie raczej male firmy (do 150 pracownikow) a nie wielkie molochy.

Nie rozumiem tylko po co celowac w duze firmy skoro startupy placa lepiej i atmosfera tez lepsza? Hajs od inwestorow czeka na #!$%@?.
@Cimcirimcipiririri: ja znam 2 przypadki, jeden wyszedł, drugi nie. Ten pierwszy był bardzo bardzo dawno temu, kiedy jako junior dev dostawalem 2900 brutto i nie było to jakoś bardzo źle. Mój kumpel był takim gościem co ogarniał wszystkie etapy w procesie, kiedyś na integracji klient sam wyszedł z propozycją, bo popili i zaczęli gadać o zarobkach. I się okazało, że klient płaci 8x tyle za niego ile on zarabia. Więc się