Wpis z mikrobloga

Jestem lekarzem rezydentem i zarabiam 6301zł na rękę. 3500 wydaję na mieszkanie, 1100zł na rachunki (media, gaz, woda itd.), bilet miesięczny na komunikacje 110zł (pokaż lekarzu co masz w garażu). Zostaje mi 1591 zł na jedzenie i wszystko inne. Muszę się trudzić, żeby pod koniec miesiąca nie wyjść na minus. Nie chce narzekać na to, że mało zarabiam. Przecież moge zmienić zawód i nikt mi nie kazał zostawać lekarzem.

Chodzi o to, że strasznie mnie #!$%@? gdy codziennie czytam tu takie komentarze. Naprawdę jest tego sporo. Skąd wy bierzecie te liczby? Nie znam żadnego lekarza, który tyle zarabia, a za to znam masę lekarzy, który mają tak samo jak ja, bo pensja rezydenta jest określona przez ustawę.

#medycyna #lekarz #przegryw #zalesie #pracbaza #zarobki
Lekarz_7k - Jestem lekarzem rezydentem i zarabiam 6301zł na rękę. 3500 wydaję na mies...

źródło: skaldjsalk3jskal3j21

Pobierz
  • 143
  • Odpowiedz
@Mirkova: Chyba brutto z dyżurami, albo na kontrakcie brutto na fakturze. Takie dowody anegdotyczne możesz sobie wsadzić. Oficjalne dane pokazują coś innego, chyba że twoje miasto to jakieś Bizancjum, ale mocno wątpię.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Lekarz_7k to problemem są zarobki, czy psychika? Nie mów, że zarabiając powyżej 6k masz niskie zarobki, bo to zwyczajna nieprawda. Albo zaciśnij zęby, albo idź na magazyn albo call-center.


@kierownik_niczego: jak nieprawda. Co to jest 6-7k na łapę w dzisiejszych czasach. To jest nic.
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: Odpowiedź mi na jedno zajebiście ważne pytanie - ilu znasz biednych lekarzy? Powiedzenie „pokaż lekarzu co masz w garażu” nie wzięło się znikąd, potwierdzi to każdy kto zna jakiegokolwiek lekarza 35+.
  • Odpowiedz
@kierownik_niczego:

@Plamka84 to jest prawie podwójna najniższa pensja. Wiele osób zarabia w okolicach najnizszej- wiadomo, lekarze z racji odpowiedzialności nie mogą tyle zarabiać, ale nie mów że 6k to jest nic.


@kierownik_niczego: ja mówię o życiu, a nie robaczej egzystencji, gdzie kombinujesz czy dobrze zjeść, czy dać dzieciom na lekcje pływania, czy pójść do dentysty, czy może wymienić tarczę i klocki bo już by się zdało.
  • Odpowiedz