Wpis z mikrobloga

Tylko różnica jest taka że prowadząc gospodarstwo rolne (tak samo z resztą jak własną firmę) praktycznie nie ma się czasu wolnego. Pracuje się nieraz po 16 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu. A jak się tak nie pracuje to nie ma dobrych plonów.


@gundis24: naprawdę technologia nie poszła do przodu na tyle by wygospodarować sobie czas wolny? Nie da się inaczej zarządzać gospodarstwem?
@grek_zorba: a jak ktoś prowadzi działalność i maszyna mu się zamortyzuje, to sprzedaje i kupuje nową generując koszty czy rypie starą, aż się rozleci i odda na złom? Poczytaj na jakich zasadach są przyznawane te dotacje i do jakich kwot, wróć i wtedy pogadamy ;)
@ATAT-2:

Powinni nadawać ze starego PKSa. W końcu protestować mogą tylko i wyłącznie biedni ludzie nie mający na chleb, nikt inny.


100%. Taki mental w polsce. Uderzyles w punkt. Masz troche wiecej to jestes pewnie zlodziej i oszust i nie nalezy Ci sie. A najlepiej to zebys mial gorzej. Wtedy jest fajnie i nie ma problemu.
@djtartini1 Moi teściowie prowadzą duże gospodarstwo i agroturystykę. Często widzę, jak przyjeżdżają do nich korposzczurki w swoich Toyotach, z wysoko zadarty nosem, bo przecież oni, ludzie sukcesu z wielkiego miasta, przyjechali na wieś do biedaków. Fajnie się później patrzy, jak im rzedną miny, kiedy przekonają się na własne oczy, jak wygląda wieś, ale taka współczesna, prawdziwa, a nie wysrna przez pisamaka z kompleksami na jakimś gównoportalu w internecie ( ͡~ ͜
100%. Taki mental w polsce. Uderzyles w punkt. Masz troche wiecej to jestes pewnie zlodziej i oszust i nie nalezy Ci sie. A najlepiej to zebys mial gorzej. Wtedy jest fajnie i nie ma problemu.


@PanieAreczku: Ostatnio podobny smęty czytałem pod wpisem jakiegoś celebryty (świeżo upieczonego ojca), który narzekał, że wyprawka dziecięca i rzeczy dla dziecka są drogie.

Oczywiście hejty, że niby takie bogaty a narzeka, nie wypada i jak tak
@Saprofit: Jaki ułamek wartości? Biorąc leasing trzeba spłacić całą wartość auta plus odsetki tylko jest to rozłożone w ratach na 2-5 lat. A słynne „wrzucanie w koszta” obniża jedynie deklarowany dochód działalności gospodarczej co pozwala zapłacić niższy podatek dochodowy a nie ma wpływu na to ile się płaci za auto.
@grek_zorba: O to to. Dokładnie tak samo mam xD Mają stosunkowo malutkie pole, kilka świń i kury. I za #!$%@? nie wiem skąd te pieniądze skoro za wszystko tak mało płacą. A mimo to jakoś mieszkanie kupione za gotówkę, nowe auto, remont aktualnego domu. Dotacja do dotacji i myk, tak się żyje xD
@PfefferWerfer: daj mi połowę tego zysku co GUS wyliczył w tym roku z tych 20ha na czysto to byłbym w niebo wzięty, to wyliczenie na zasadzie średniego i przeciętnego wynagrodzenia w Polsce ;) rolnik ma dużo kosztów, których nie widać na pierwszy rzut oka, od serwisowania maszyn/naprawy, po utrzymanie budynków, a gdzie inwestycje i rozwój?