Wpis z mikrobloga

@brudny_boks: po pierwsze to mało którego rolnika będzie na taki samochód stać więc słabo się utożsamia z resztą rolników, jak już mają kasę to raczej inwestują w sprzęt rolniczy
Po drugie to wiocha
Po trzecie
czemu rolnicy mają płacić składki jak JDG a nie na odwrót? A zdajesz sobie sprawę że później i tak w sklepie zapłaciłbyś wyższą składkę? I to w dodatku z marżą pośredników i sklepu.


@gundis24: bo jakby wszyscy płacili składki jak rolnicy to ten system już by dawno jebnął xD

Póki co to rolnicy korzystają z niskiego krusu, z dotacji, a ceny żywności i tak idą w górę. No i coś tu
@interpenetrate: taa ogarniają ale youtuba. Nie mówie, że nic nie robią oprócz świecenia buziami, ale znam wiele dziewczyn zasuwających na gospodarce i one do nich nie mają startu pod tym względem. W sumie to w dupie je mam, znam je tylko dlatego bo są z mojej okolicy i tak mi sie napisało, nawet nie chciałem po nich jechać.

Nie wiem po kij mnie pouczasz do kogo mam mieć szacunek. Ja sam
A wiesz że rolnicy płacą jeszcze podatek od gruntów?


@gundis24: tak samo jak większość osób płaci podatek od nieruchomości i tzw. wieczyste użytkowanie
Rolnik płaci niecałe 200zł od hektara, przy przeciętnym dochodzie na poziomie 5500zł/hektar
@crespo: zależy od rodzaju leasingu, bo w finansowym faktycznie jest to własność, korzystającego i spłaca się ci do zasady wartość całego samochodu, ale nie zmienia to faktu, że możesz później bez ograniczeń sprzedać samochód, a i w salonie często jest to opcja.
Co do "wrzucenia w koszty", to nie jestem tak prymitywny, aby myśleć, że nie poniesiesz żadnych wydatków z tym związanych, czy nawet na tym zarobisz. Tylko ta "opłacalność" polega
rolnik ma byc biedny bo jest rolnikiem? Co to za w ogole mental to ja nje mam pytan. Ja to chce zeby kazdy mial jak najwiecej i zeby kazdemu polakowi zylo sie spoko.


@PanieAreczku: Taki mental, że dostają od ch*ja dotacji z podatków. Ja też chce, aby każdemu Polakowi żyło się spoko, ale nie kosztem innych.