Wpis z mikrobloga

Czy jest tu lekarz ortopeda lub fizjoterapeuta, który może coś doradzić ws ZWAPNIENIA w stawie biodrowym po urazie (krwiaku)? Mam rtg, tomografie, rezonans, jestem po wizytach u lekarzy i fizjoterapii (różne + 6 zabiegów skupiona fala uderzeniowa) i nadal jestem w d…. :(

#medycyna #fizjoterapia #lekarz #ortopedia
  • 16
  • 0
@KollA: zwapnienie upośledza motorykę, mam problem z bieganiem, występuje czasami nagły ból, problemy z wykonaniem przysiadu.

Po dłuższej pracy ból w pośladku, pachwinie, całej okolicy biodra
  • 0
@Poemat: widać na rtg, widać na tomografii komputerowej i widać na rezonansie. Mam opisy do wszystkich 3 badań i jestem po konsultacjach z 2 różnymi lekarzami sportowymi.
  • 0
@mrkobel: na zdjęciu rtg widac jakby to był oderwany kolec biodrowy/złamana część stawu biodrowego, ale tomografia i rezonans oraz różni radiolodzy wskazali, że to jednak zwapnie. Po fizjoterapii na codzień nie odczuwałem problemów przez miesiąc, po powrocie do treningów na siłownie i na boisko problemy wróciły (może troszkę mniej).
@mrkobel: organizm regeneruje stawy latami, sytuacja bólowa jest dla człeczka informacją odpuść, ew. inaczej się ruszaj, wapń rusza w organizmie naświetlanie słońcem, polecam pić marchewki i południe, krótko (to jest szczególnie ważne, dla osób otyłych z blaszkami miażdżycowymi (są z wapnia), aby one były powoli rozpuszczane, oderwana blaszka to możliwość udarów / zatorów), często bez kremów naświetlać się słońcem, stan zapalny zazwyczaj jest stanem regeneracyjnym i nie należy stosować żadnych środków
  • 0
@KollA: lekarze i fizjo skreślili mnie. Powiedzieli że był krwiak teraz jest zwapnienie wielkości 30x6x30mm (opis rezonansu). Powiedział, że mogę spróbować skupionej fali uderzeniowej, spróbowałem, nie ma zmian. Fizjo powiedział żebym ćwiczył mobilizację i może będzie lepiej.
Jestem młody i wysportowany więc ból na duszy jest olbrzymi, bo to oznacza koniec gry w piłkę.
  • 0
@KollA: czy możesz mi podesłać jakieś źródła co powinienem teraz robić/cwiczyc/jeść?

Cały czas liczę, że znajdę terapię, która pomoże szybciej.
Może mogę ponowić po jakimś czasie skupiona fale uderzeniową? W końcu coś tam pomogła
  • 0
@centerario: https://www.pro-familia.pl/pl/28-poradnie/1448-poradnia-ortopedyczna.html
Ordynator Białek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może ktoś ma nowatorskie terapie, pomysły. Chce spróbować. Polecał mi jednego doktora w Warszawie, że robi niestandardowe operacje, bo u mnie w standardowym podejściu jest to operacja jak przy wymianie stawu biodrowego, ale chciałbym jednak próbować bez operacji. Po operacji mogą powstać kolejne zwapnienia i może być gorzej.
teraz jest zwapnienie wielkości 30x6x30mm


@mrkobel: Tylko chirurgicznie idzie to usunąć. SWT na tak duże zwapnienie ulokowane tak głęboko nie ma szans.
@mrkobel: robić to co nie sprawia bólu / ogólnie na stawy polecam pływalnię, ćwiczenia i nurkowanie w wodzie, nie tylko pływanie liniowe / dieta jest sprawą bardzo indywidualną, bo różne organizmy mają inne specyficzne preferencje, poniżej mój standardowy szumny wpis

Przed przyjęciem, czy podaniem jakiegokolwiek lekarstwa (w tym suplementu, zioła, innej oddziałującej substancji), nie wystarczy przeczytać kilka razy ulotkę i przeszukać Internet. Musisz jeszcze zrozumieć i przewidzieć możliwe potencjalne skutki uboczne,