Wpis z mikrobloga

Kilka miesięcy temu wstawiłem wpis, w którym wyjaśniałem, że .NET to biedacka technologia, w której zarobki są sporo niższe niż w bliźniaczej Javie. Dostałem wtedy mnóstwo komentarzy z dowodami anegdotycznymi, że to nieprawda, bo wujek szwagra ciotki kuzyna zarabia w tym 40k. Dla mnie jednak liczy się statystyka. Nowy raport JJIT nie pozostawia złudzeń. Jest dużo gorzej niż myślałem. Nie tylko Javovcy mają więcej, ale nawet frątasie xD
17k brutto na UoP dla seniora vs ponad 21k dla Javovca. Na B2B trochę lepiej, ale nadal 1400 złotych różnicy.
Jeszcze dodam, że na oko 90% ofert w tej technologii to fullstack, fullstack devopsowy albo superfullstack, czyli front+.NET+cloud i devops. Z pozostałych 10% połowa to legacy w WinFormsach, ale to temat na osobny wpis.

Dlatego ja zaczynam jako junior devops w nowym projekcie. Na wiosnę robię AZ-204

#programowanie #programista15k #pracait
RomskaPaloUl_Laputa - Kilka miesięcy temu wstawiłem wpis, w którym wyjaśniałem, że .N...

źródło: Screenshot_20240130-143147-435

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa: Nie przesadzałbym z tą biedacką technogią. Raport opiera się w 99% na stawkach polskich firm oraz takich mających oddziały w Polsce. Polski rynek nie jest jedynym słusznym.

Te 5.5 % więcej w przypadku Javy gdzie jest mnóstwo legacy nie jest jakimś game changer'em.
  • Odpowiedz
Te 5.5 % więcej w przypadku Javy gdzie jest mnóstwo legacy nie jest jakimś game changer'em.


@fykk: lepiej robić legacy w javie niż legacy w .net, bo to często oznacza praca z windows server i innymi takimi dziwadłami
  • Odpowiedz
@zibizz1: @fykk ale ja jestem Polakiem, mieszkam i pracuję w Polsce. Co mnie obchodzi rynek w USA, nawet nie dostanę wizy, żeby tam pracować. A w Polsce jest to technologia biedacka, taki PHP na sterydach.

@ly000 no dokładnie, w .NECie też jest kupa legacy, do tego takiego kompletnie dead-end, typu Xamarin, WinForms, WCF, albo gównorozwiązania typu Sitecore.
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa: Jak uznają za Javę jakieś ogromne erpy i inne kobyły, bo na dole lata tomcat czy glassfish, to co tu się dziwić xD
Potem siada taki plainjavowiec ze swoim spryngiem i rozpieprza ci bpmsa, bo wszędzie kod próbuje wstawiać, gdzie się wyklikuje rzeczy xD
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa: stawki w .NET dla polski może obniżać to, że baardzo dużo systemów dla budżetówki lata właśnie na .NET (budżetówka lubi microsoft), a siłą rzeczy ciężko, żeby polskie firmy płaciły tak samo dobrze jak zagranica.

Plus .NET dopiero od 2016 roku dołączył do jakiegokolwiek wyścigu o popularność, po zrobieniu przez MS wersji core. Polityka M$ co do closed source nie wypaliła i teraz próbują nadgonić i pompują duże pieniądze w rozwój
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa: plus C# w polsce właśnie przez jego specyfike (i to że nikt się go nie uczy, bo tylko java, js, pajton ( ͡° ͜ʖ ͡°)) wydaje się być bardziej stabilną technologią od Javy. Nie słyszałem żadnych newsów żeby wywalali gdzieś .netowców, a o javowcach słyszałem to i owo. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz