Wpis z mikrobloga

@staryalkus: Gratuluję, ja nie piję od września - stwierdziłam, że skoro moje stwardnienie rozsiane robi mi "dziury" w mózgu, to wolę go nie dobijać dodatkową trucizną i czuję się bardzo, bardzo dobrze.
polecam ktorys podcast Roberta Rutkowskiego ktory opowiada o tym jak alkohol niszczy mozg


@kordian8: obejrzałem chyba wszystkie, chociaż tak naprawdę wystarczy jeden bo wszędzie mówi dokładnie to samo


I muszę powiedzieć, że mnie przekonał. Obecnie dzięki niemu przeszedłem z kilkuletniego etapu "codziennie dwa piwka po pracy i trochę więcej w weekend" do etapu "absolutne zero", mija trzeci tydzień i jakoś mi idzie, czuję się lepiej, mam więcej energii, kasy zresztą też.
@Glikol_Propylenowy chociażby na weselu czy imprezach firmowych, gdzie ludzie nie akceptują odpowiedzi "nie", lekceważąc wyjaśnienie i nadal usilnie chcąc żebyś się napił, dlatego jak mogę, nalewam soku jabłkowego do lampki i mowię, że mam i nie mieszam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
chociażby na weselu czy imprezach firmowych


@zrobpranieee: nie uczęszczam na tego typu spędy, więc ten problem mnie nie dotyczy, ale jestem na tyle asertywny, że nie widze żadnego problemu w powiedzeniu, dziękuję, nie pije. A w przypadku dalszego nakłaniania, ciche "#!$%@? się" ( ͡° ͜ʖ ͡°).