Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi coś. Blok z tamtego roku w jednej z centralnych dzielnicy miasta, gdzie 15k za metr. Wynajem pewnie pod 4k. I u prawie wszystkich sąsiadów na piętrze buty wystawione na korytarz. To jest jakaś nowa moda? Dla mnie to wieśniactwo. U was też tak ludzie robią? Przecież każde mieszkanie ma tam przedpokój. A może to coś specyficznego dla #wroclaw ?

#nieruchomosci #patologiazewsi #patologiazmiasta
tylko_pytam - Wytłumaczcie mi coś. Blok z tamtego roku w jednej z centralnych dzielni...

źródło: 20240124_110719

Pobierz
  • 260
@Wozyack @Wozyack
1. Żadna nowa moda, widziałem to w blokach z wielkiej płyty 30 lat temu
2. U mnie sąsiedzi mają z korytarza bezpośrednio wejście do salonu, postawili sobie szafkę na buty w części wspólnej i tu ubrani w kurtki wychodzą na korytarz i zmieniają bamboszki na buty zimowe
3. Wiocha, ale co poradzisz? Sąsiad z piętra wyżej wystawił całą szafę i trzyma tam ubrania sezonowe, których akurat nie potrzebuje.
4. Inny
@tylko_pytam: Wychowywałem się w familoku w małej wiosce i u nas wszyscy trzymają buty na klatce, nawet większość z sąsiadów (w tym moi rodzice) ma wystawione szafki na buty na zewnątrz. No więc tak, wiocha xD

PS buty mi #!$%@?ł ktoś tylko raz xD
Może podłogi dezynfekują i nie chcą brudnych buciorów stawiać? Trudno wyczuć. Ale przydałyby się jeszcze blachowkręty #!$%@? w te ekskluzywne drewienka, to by można worki ze śmieciami powiesić.
E to jeszcze nic, znam przypadek gdzie chłop na końcu korytarza postawił sobie ściankę z GK i drugie drzwi by powiększyć mieszkanie o dobre 5m2 ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:


@PlesniakPospolity: u mnie w bloku jakiś typo prosił spółdzielnię o pozwolenie na budowę takiej ścianki - nie dostał zgody
@pamareum: Niby skąd takie wnioski? Przecież od dekad polacy w nowych i starych blokach wystawiają śmierdzące buty na korytarz.
Ba, niektórzyz nawet szafki sobie porobili
@tylko_pytam:
Jesteś żywym dowodem jak w Polsce flekuje sie każdego kto jest inny.
No bo jak wystawia buty to jest dziwne, straszne, nienormalne, wieśniackie
I zaraz odpala się festiwal miejskiego buractwa:

wieśniactwo


@Samy_Naceri:

widocznie nie masz w bloku wieśniaków.


@WielkiPowrut88:

wiocha w uuujj.


@stanley88:

może ukry


@niedorzecznybubr:

Także tak, to są wieśniaki.


@4mmc-enjoyer:

widzę wieśniaki nie odkryły, do czego są głębokie wycieraczki w przedpokoju ( ͡
@WielkiPowrut88: Pochodzę ze wsi i w życiu bym na tak #!$%@? pomysł nie wpadła. Tak samo wystawiania worków ze śmieciami na korytarz. Za to rodzimym miastowym już się zdarza. Nazywanie wieśniactwem takich zachowań to utrwalanie szkodliwych stereotypów.