Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, wykańczam mały lokal usługowy i rozważam jak rozwiązać kwestie:
- monitoringu (jedna kamera w poczekalni)
- jednego głośnika w suficie do generycznej muzyki

Opcja 1:
- rejestrator + kamera hilook/hikvision
- raspberry pi + głośnik bluetooth

Opcja 2:
- mały serwer NAS (qnap/synology) + dongle bluetooth
- głośnik bluetooth

Macie jakieś sensowniejsze pomysły?

#audio #monitoring #kamery #synology #qnap #bluetooth
  • 7
@wacek667: ja brałbym rpi. Możesz dorzucać kolejne moduły np czujniki temperatury i wilgotności, mikrofony, więcej kamer, jakieś sterowanie oświetleniem i inne. A no I oczywiście sterowanie poprzez przeglądarkę w tefonie.
  • 0
@GeDox: dzięki.
Mam w domu Home Assistant postawiony na RPI i sprawdza się fajnie.

Potencjalnym problemem w lokalu jest to że musi to być łatwe do obsługi przez osoby mało techniczne.

Masz doświadczenie z jakimś konkretnym softem do monitoringu który dobrze działa na RPi?
@wacek667: nie mam konkretu jeszcze, póki co jestem w trakcie kompletowania. Mam zamiar zrobić smart home, w tym sterowanie piecem, rolety antywłamaniowe, furtka z elektromagnesem, brama oraz domofon.
lokal usługowy

@wacek667: to ma być łopatologiczne i pewne. Robienie tego na RPI to proszenie się o telefony "bo coś znowu nie działa". Niestety tak to dziwnie czasami jest, że u siebie jak mamy to ok ale w zastosowaniu profesjonalnym gdy dochodzą inni ludzie, zaczynają się schody.
@wacek667:

Głośnik na kablu i bez psujących się baterii. Tak jak ktoś napisał używana wieża dyskretnie schowana może być najtańsza.

Synology wymaga aktualizacji i pilnowania od czasu do czasu. Bardziej niezawodny będzie rejestrator.