Wpis z mikrobloga

once again - gdzie w polsce uczą ładowania samochodu?


@Cadfael: W technikum. No i to co napisałeś tak samo odnosi się do edukacji w praktycznie wszystkich krajach, nawet bardziej jak np. Portugalia czy Hiszpania. Sam jestem za zmianami, ale zmniejszenie podstaw programowych z przedmiotów ścisłych dla samej zasady nie jest dobre, bo możemy skonczyć na poziomie edukacji latynoskiej.
W technikum.


@djtartini1: no a mnie w szkole muzycznej uczyli gry na fortepianie, znakomity przykład xD

Sam jestem za zmianami, ale zmniejszenie podstaw programowych z przedmiotów ścisłych dla samej zasady nie jest dobre, bo możemy skonczyć na poziomie edukacji latynoskiej.


a czeka, a to temat nie jest o braku zadań domowych?
@Cadfael: Odnoszę się do całości proponowanych zmian, choć pewnie ostateczny projekt będzie koniec końców inny. Prace domowe mogą być i do wywalenia- nie wiem, nie znam się, nie jestem pegadogiem. Krzysztof Maj ma o tym podcast trzeba by go zapytać.
aha czyli mają 40godzin w tygodniu uczyć się np. biologii?


@inflacja_biedaku: Ale ja nie napisałem że mają się uczyć jednego przedmiotu.

Rekrutacja na kierunek lekarski wymaga zdania matury z co najmniej dwóch przedmiotów spośród takich jak: biologia, chemia, fizyka, matematyka na poziomie rozszerzonym


Czy może aby nie wiedział gdzie jest ocean Spokojny?

Nawet wolałbym aby czas poświęcony na naukę dopływów Wisły poświęcił na naukę czegoś co się przyda w leczeniu ludzi.
Nawet wolałbym aby czas poświęcony na naukę dopływów Wisły poświęcił na naukę czegoś co się przyda w leczeniu ludzi.


@RandyBobandy: czyli czego xD ???? 16latek ma się uczyć przedmiotów z któregoś roku medycyny? Serio odpowiedz. Czego ma się uczyć? Już lepiej niech ten 16latek przeczyta pare lektur i nauczy się historii aby nie być kompletnym tumanem.
od tego są rodzice by dziecko wychowywać też w ciekawości do świata


@mikau: tez chodza tez po co cos do tej szkoly, zeby ta ciekawosc swiata odkryc/zaspokoic.
Pokaz mi ilu obecenie rodzicow przejmuje sie wychowaniem swoich pociech - najczesciej to komputer/telewizor zapelniania dzieciom wolny czas. Rodzice walcza o byt i o swoje zycie - bo kazdy chce sie jeszcze nazyc i wyszalec. Dzieci w patchworkowych rodzinach, gdzie najczesciej sa takim niezbyt
bo ktoś śmie majstrować przy tym durnym, pruskim systemie tworzącym roboli do montowni i tłum od wykonywania prostych instrukcji.

@Plamka84 tyle, że same pracę domowe nie zmienia pruskiego nauczania. Pruskie nauczanie miało głównie wychować ludzi posłusznych przełożonym i durnego wkuwania na pamięć, bez zrozumienia danej regułki, bo to pozwalało bardziej sterować posłusznym społeczeństwem.
Zmiana szkolnictwa to coś więcej niż zrezygnowanie z pracy domowej, wiem, że to mały kroczek, ale wiem również, że
Ciężko będzie uczyć mniej przydatnych rzeczy niż obecnie


@RandyBobandy: człowieku nauka najgorszego gówna rozwija umysł, uczy myślenia logicznego, dyscypliny, rozwija pamieć i kreatywne myślenie itd itp.
Czemu wam trzeba takie rzeczy tłumaczyć bando gimbusów.
@juzwos: Fajnie jakby wreszcie uczyli, że SMS "potrzeba potwierdzić adres Twojej paczki, kliknij tu" to scam. Edukacja bezpieczeństwa IT to u niektórych się pojawia dopiero jak się zatrudnią w korpo.
@Krole: jak sobie przypomnę informatykę w podstawówce, gimbazie i technikum i robienie świątecznych laurek to mnie #!$%@? skręca. Fizyka oraz chemia bez jakiegokolwiek doświadczenia na lekcji przez te kilka dobrych lat. Muzyka bez kontaktu z instrumentem, choćby cymbałkami. WF na zasadzie macie gałe i sobie kopcie itd. Gdyby nie własne chęci do pogłębienia wiedzy, to wychodzi zntego idealny przepis na człowieka bloku wschodniego. Wszystko pod klucz, a weź spróbuj myśleć nieszablonowo,
@RandyBobandy: tyle samo co ważne dla życia jest znajomość łyka, gamet męskich i żeńskich, znajomości wszystkich stolic i miast. Warte uwagi również jest znajomość życia z maczugą w jaskini, poznanie Adama i Ewy. Dużo ważnych treści. Rynek jest bardziej wymagający- mogliby uczyć np czytania cenowej w biedronce