Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje sprawdzonego ortopedy we Wrocławiu który specjalizuje się w rwie kulszowej, zwyrodnieniach kręgosłupa, przepuklinie. Od dwóch miesięcy moja dziewczyna ma ogromny ból. Porobiła rezonansy, fizjoterapeuta też już był nawet odwiedziliśmy jakiego lekarza pod Wrocławiem który był polecany i robi zastrzyki które niby wielu osobom pomagają ale u niej zero rezultatów. Potrzebujemy kogoś kto nie spędzi 5 minut na konsultacji ale przyjrzy się rezonansowi i zna się na rzeczy. Oczywiście okolice Wrocławia też będą okej a nawet jesteśmy w stanie pojechać gdzieś dalej

#mikrophysio #rwakulszowa #wroclaw #medycyna #ortopeda #ortopedia #lekarz #kregoslup
  • 32
  • Odpowiedz
  • 0
@Vadzior: Dzięki za odpowiedz. To opis rezonansu

Zaburzenia metameryzacji w postaci częściowej lumbalizacji segmentu S1 kości krzyżowej.

Lewowypukłe skrzywienie odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Lordoza lędźwiowa zachowana.

Prawidłowe ustawienie kości krzyżowej.

Ustawienie trzonów kręgowych w linii, bez obecnych kręgozmyków.

Wczesne zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych w postaci drobnych ostefitów krawędzi brzeżnych.

Prawidłowy obraz krążków międzykręgowych. Wysokość

trzonów kręgowych w normie.

W górnej części trzonu L3 widoczne jest niewielkie ognisko średnicy 6 mm o
  • Odpowiedz
@dilven: Opis zupełnie inny niż u mnie, ja miałem konkretnie przepuklinę i zalecenie konsultacji z neurochirurgiem.
Ja bym celował w neurologa i niech on kieruje co dalej, czy leki, zastrzyk bloker czy jakieś rehabilitacje. Tylko wyszukaj neurologa który konkretnie siedzi w kręgosłupach, bo to bardzo szeroka dziedzina.
  • Odpowiedz
  • 0
@Vadzior: @retoxer Objawy ma typowo takie jak przy rwie kulszowej i problem zawsze u niej występuje w okresie jesienno-zimowym. Trwa to już 3 lata i praktycznie zawsze w okresie listopad-marzec jest to samo. Była już kiedyś u neurologa z poprzednim rezonansem i lekarze stwierdzali ze to rwa i przepisywali jakies leki, witaminy, fizio i kazali pić dużo wody. Tylko ze co roku jest to samo i męczy się z tym 4
  • Odpowiedz
@dilven: A jak wygląda ten ból? Plecy? Promieniowanie do kończyny? Jednej czy obu? Do łydki? Stopy? Da się chodzić czy są dni, że nie? Leki (jakie) coś pomagały?
  • Odpowiedz
  • 0
@Vadzior: Ogólnie boli ją prawa noga, czuje rwanie od środka, czasem pulsowanie i to jest ból w różnych miejscach. Czuje go czasami od posśadka i promieniuje do nogi. Ledzwie też ją bolą ale ciężko powiedzieć czy to nie wynika z braku ruchu którego ostatnio nie ma w ogóle. Na szczęscie nie boli ją gdy śpi.

Tutaj jeszcze opis rezonansu który robiła 3 lata temu kiedy to wszystko się zaczeło

Badanie MR
  • Odpowiedz
@dilven: neurochirurg Grzegorz Miękisiak, zerknij na opinie na znanym lekarzu, nie zawiedziecie się. Uratował mi życie, takiego bólu promieniującego do nogi w życiu nie czułem...
  • Odpowiedz
@dilven:
Te nerki mi przyszły na myśl, bo moja dziewczyna, obecnie żona, miała lata temu objawy rwy zanim zaczęły siadać jej nerki. Z perspektywy czasu myślę, że to nie była rwa, a jeden z pierwszych objawów choroby nerek.

U Twojej dziewczyny to pewnie nie to, skoro pojawia się cyklicznie od tak długiego czasu i nie ma innych objawów, szczególnie ze strony układu moczowego. Mimo wszystko warto by było zrobić choćby ogólne
  • Odpowiedz
  • 1
@yodamaster: a widzieliśmy go i trochę ją negatywne opinie odstraszyły bo jednak ma tam pare negatywnych a te 2-3 lata temu konsultacja u neurologów trwała 10 minut. Chcielibyśmy kogos kto rzeczywiscie spojrzy na płytke i nie wrzuci od razu jej przypadku do jednego worka. Jak Tobie pomógł?

@mindrape no własnie nie ma nic z typowych objawów z nerkami (mocz itp). Na badania krwi i moczu jest zapisana więc dobrze ze mówisz
  • Odpowiedz
@dilven: No opis tego bólu to taki typowy dla rwy, promieniowanie do nogi. I ustępuje przy leżeniu.
Można jeszcze sobie porobić takie testy na rwę, np. https://www.youtube.com/watch?v=Z7A8qbF_orI czy https://www.youtube.com/shorts/an8Cnp-65vU i inne, znajdziesz na yt. Ale np. u mnie nie sprawdziły się te testy, nie bolało, a podobno powinienem wyć z bólu. A miałem typowy rwę wywołaną ogromną przepukliną. Ale już zoperowane.
  • Odpowiedz
  • 0
@Vadzior: zrobiła i czuje w sumie ból najbardziej pod kolanem więc może to być bardziej związane z bólami mięsniowo powięziowymi lub jak w tym pierwszym tescie coś z biodrami hmm. Jak Ci z tych testów wyszło ze to nie rwa to nie szukałeś gdzieś indziej przyczyny ttylko zdecydowałeś się na operacje?
  • Odpowiedz
@dilven: Test miałem robiony u neurologa jeszcze przed rezonansem, tzn. w dniu w którym dostałem skierowanie na rezonans. Według lekarza objawy od wejścia miałem typowo na rwę, ale przy tym teście z 1 linka nie wyłem z bólu, a powinienem przy stanie w jakim się znajdowałem (ledwo funkcjonowałem między łóżkiem, a toaletą, a do lekarza to była wyprawa mimo kilku kilometrów autem w pozycji leżącej, nawet na korytarzu, leżałem na podłodze).
  • Odpowiedz
  • 0
@Vadzior: o kurde. Super, że u Ciebie taka poprawa. Będziemy szukać tego neurologa i zobaczymy. No z opisów rezonansu dziewczyny to chyba jednoznacznie nie wskazuje na rwe kulszową ale będziemy się konsulować. Długo dochodziłeś do operacji do siebie?
  • Odpowiedz
@dilven: Tak, ten opis jest specyficzny, u mnie było czarno na białym, a reszta w porządku.
Co do dochodzenia do siebie to... kilka godzin? xD Operację miałem o godz. 15 w czwartek, a o godz. 5 rano w piątek już chodziliśmy sobie po sali pooperacyjnej (pod okiem neurochirurga który nas operował - przyjechał rano na kontrolę, zmienić opatrunki oraz poinstruować co dalej i przygotować wypisy). O godz. 14 wychodziliśmy. U mnie
  • Odpowiedz