Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #banki #kredythipoteczny
Hej Mirki i Mirabelki. Byłem w trzech różnych bankach, w każdym dostałem symulację kredytu hipotecznego. Jeden kusi brakiem prowizji za udzielenie kredytu (co śmieszne, prowizja jest pobierana od ceny kupna domu a nie udzielonego kredytu - legalne złodziejstwo) ale za to wymagają ubezpieczenia na życie plus dom. Suma sumaru w ostatecznym rozrachunku wychodzą podobne kwoty. Więc jeśli już brać kredyt to chyba lepiej z ubezpieczeniem niż zapłacić prowizję. I tu pytanie, gdzie najtaniej znajdę takie ubezpieczenia w "cywilu" by nie brać od banku i jakie są haczyki? Bo w banku nie udzielono żadnych informacji a nie wierzę że w razie śmierci bank spłaci cały kredy, a raczej umorzy odsetki
  • 23
@AdvisoryLyrics legalnie możesz wypowiedzieć każdą umowę ubezpieczeniową w czasie 30 dni od jej zawarcia . Kilkukrotnie brałem kredyt i wypowiadałem ubezpieczenie. Bank kręcił nosem straszył że podniesie oprocentowanie czy nawet wypowie umowę . Magicznie w żadnym oddziale milenium w moim mieście nie działa drukarka żeby wydrukować aneks. Odpuścili dopiero jak powiedziałem że nie wyjdę jeśli nie dostanę wypowiedzenia lub odmowy jego przyjęcia(był 30 dzień od podpisania umowy) . Finalnie udawało się nigdy
@AdvisoryLyrics: ubezpieczenie na życie jest niezbędne przy kredycie - banki tego wymagają. Niektóre narzucają Ci swoje ubezpieczenie, inne pozwalają się ubezpieczyć zewnętrznie, ale to ubezpieczenie jest wymagane. Zarówno na mieszkanie jak i na życie. U mnie na życie ubezpieczyłam się zewnętrznie (w Pru), a na mieszkanie już było narzucone przez bank.

Korzystaj z doradcy, oni prowizje pobierają od banku, nie od Ciebie, więc są "za darmo". Ja korzystałam bardzo sobie chwalę
@DeoLawson Dziękuję za polecenie :)

@AdvisoryLyrics Prowizja co do zasady jest naliczana od kwoty kredytu. Dzisiaj bardzo łatwo o ofertę bez prowizji, ale praktycznie w każdym banku wystąpi ubezpieczenie na życie jako produkt dodatkowy zamienny z prowizją. W takim wypadku najczęściej jest wymagane ubezpieczenie na życie z oferty banku, nie można go zastąpić ubezpieczeniem zewnętrznym.

Oprócz sumy kosztów polecam zwrócić uwagę na ich rozłożenie w czasie.

@AdvisoryLyrics: ubezpieczenie na życie jest
@wacek901: Tak czytałem, że bank nie może legalnie wcisnąć Ci tego ubezpieczenia więc po prostu mogą odmówić kredytu jeżeli się na niego nie zgodzisz. Jednak Twój przypadek mógł być jednym na wiele, chyba że podczas zawierania ubezpieczenia jest klauzula iż możesz wypowiedzieć..
@AdvisoryLyrics: ja swojego znalazłam po prostu googlując moje możliwości kredytowe i pojawiło się pytanie „czy chcesz żeby skontaktował się z Tobą nasz konsultant” i zaznaczyłam tak, bo w sumie czemu nie. Bardzo profesjonalne podejście. Pracuje dla firmy Lento.
Nie wiem czy to szczęście czy to tak miało być, ale biuro mieli w mieście w którym mieszkam i osobiście był ze mną w banku i załatwiał mi kredyt. Nigdy nie wyraził swojej
@AdvisoryLyrics może uwarunkować udzielenie tego kredytu ubezpieczeniem ale jeśli skorzystasz z opcji wypowiedzenia to może wypowiedzieć taką umowę czego w praktyce nie robi bo lepiej zarobić hajs bez ubezpieczenia niż nie zarobić nic
@pangolin: Dziękuję za polecenie :)

@marcpol: I co te ubezpieczenia na życie czy dom udzielone przez bank, tak naprawdę oferują dla mnie? Umrę po roku od zaciągnięcia kredytu i spadkobierca dostanie dom bez hipoteki? Na pewno nie


@AdvisoryLyrics: Oferują to co jest w OWU, czyli ogólnych warunkach ubezpieczenia. Najczęściej jest to tylko ubezpieczenie od śmierci. Jeśli dojdzie do takiego zdarzenia ubezpieczeniowego objętego ubezpieczeniem to wypłacane jest świadczenie zgodne z