Wpis z mikrobloga

Z cyklu dejta bo za mało tym razem farmerzy
https://wiescirolnicze.pl/strajk-9-lutego-2024-dlaczego-rolnicy-protestuja-jakie-sa-postulaty-mapa/

Kolejną, szóstą kwestią jest zwiększenie limitu pomocy de minimis z 25 tys. do 50 tys.

- Przez inflację te 25 tys. mocno się rozmyło. Trzeba to uwzględnić o współczynnik inflacji - podkreślają rolnicy z Wielkopolski.


Nie no luz, też tak chcę. Bo mi się rozmyło xD

I w końcu siódma kwestia - odstąpienie od zakazu stosowania nawozów azotowych między listopadem a końcem lutego.

- Nie może być tak, że rolników traktuje się jak idiotów. To rolnik powinien decydować, kiedy jest odpowiednia pora - zaznaczają gospodarze.


Absolutnie nikt ich tak nie traktuje xD

#rolnictwo
  • 11
głównymi postulatami i powodami protestów jest import z Ukrainy i ostatnio wprowadzone eko przepisy


@michu13: Czyli wszystko sprowadza się do jednego - rolnicy chcieliby mieć takie same prawo do polewania swoich upraw uranem jak Ukraińcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie no luz, też tak chcę. Bo mi się rozmyło xD


@200Amra: pomoc deminimis dotyczy praktycznie wszystkich biznesów w UE, załóż biznes a też w pewnych przypadkach będzie ci się należało, zresztą kwota ta dla przedsiębiorstw wynosi 300k eur

W rozporządzeniu określona została maksymalna kwota pomocy w wysokości 300 tys. EUR brutto, jaką Państwo udzielić może jednemu podmiotowi gospodarczemu na przestrzeni 3 lat.

Absolutnie nikt ich tak nie traktuje xD


@
  • 0
to jest idiotyczny przepis, jak urzędnik zza biurka może decydowac


@siodemkaxx: Spoko, później zgłoszą się rybacy że im wszystkie ryby wyzdychają w Bałtyku od nadmiaru Azotu. Kalizm pierwsza klasa. To że rolnicy mają horyzont myślowy kończący się na ich zagrodzie to już od x lat wiadomo.

zresztą kwota ta dla przedsiębiorstw wynosi 300k eur


To niech sobie założą firmę jak im 25k nie wystarcza. Mi na UoP nikt ani złotówki nigdy
Spoko, później zgłoszą się rybacy że im wszystkie ryby wyzdychają w Bałtyku od nadmiaru Azotu. Kalizm pierwsza klasa. To że rolnicy mają horyzont myślowy kończący się na ich zagrodzie to już od x lat wiadomo.


@200Amra: ale co zmienia sztywna data ustalana przez urzędnika w kontekście tego co napisałeś? klimat sie zmienia, być może 15 lat temu ta data byłaby uzasadniona, ale teraz zima trwa dużo krócej, rolnik nie jest idiotą
  • 0
@200Amra: a dlaczego ktoś ci na UOP ma coś dawać?

@siodemkaxx: A dlaczego rolnikom ma ktoś coś dawać? Widzisz podobieństwo?
W wyjątkowych przypadkach mogę liczyć nie na Unię czy państwo tylko na siebie czy bliskich.

klimat sie zmienia, być może 15 lat temu ta data byłaby uzasadniona,

Raz że większość rolników ma w dupie zmiany klimatu i nie wierzą w globalne ocieplenie (chyba że chodzi o ich interes - znowu
A dlaczego rolnikom ma ktoś coś dawać? Widzisz podobieństwo?


@200Amra: bo to biznes i takie jest unijne prawo? załóż swój biznes to będzie cie to dotyczyć...

Raz że większość rolników ma w dupie zmiany klimatu i nie wierzą w globalne ocieplenie


@200Amra: no tak, bo wcale nie widzą tych zmian klimatu u siebie na polu xD

a dwa jesienne czy przedwiosenne deszcze i roztopy zmywają ładnie ten azot do rzek.
  • 0
@200Amra: bo to biznes


@siodemkaxx: Biznes na krusie xD
Nie wypieprzają na ZUS jak każdy przedsiębiorca.
A Unijnym prawem to zawsze się zasłaniają jak im pasuje, a jak im nie pasuje to pieprzą żeby zrównać Brukselę z ziemią. Kolejny przykład kalizmu.

@200Amra: no tak, bo wcale nie widzą tych zmian klimatu u siebie na polu xD


Taa widzą, i głosują na PIS i konfę. Aha i na jakim kanale
Biznes na krusie xD


@200Amra: xdxdxdxdxdxdx no tak, załóż swój, a nie dymasz w januszeksie i narzekasz xD

Nie wypieprzają na ZUS jak każdy przedsiębiorca.


@200Amra: typowy p0lak, nie chce żeby jemu zus obniżyli, tylko żeby innym kazali go płacić zamiast krus xD

A Unijnym prawem to zawsze się zasłaniają jak im pasuje, a jak im nie pasuje to pieprzą żeby zrównać Brukselę z ziemią. Kolejny przykład kalizmu.


@200Amra:
  • 0
@200Amra: xdxdxdxdxdxdx no tak, załóż swój,


A może #!$%@?ć z ulic jak wam się nie podoba? Załóżcie sobie normalne biznesy jak cywilizowani ludzie?

`tylko żeby innym kazali go płacić zamiast krus xD

Bo dopłacam z moich podatków do #!$%@? nierobów i mi się to nie podoba? 20 miliardów z budżetu płacą Polacy na pieprzonych wieśniaków. Roszczeniowe knury zawsze pierwsze z ręką po dopłaty bo nigdy się nie opłaca.

@200Amra: rolnicy