Wpis z mikrobloga

@Shagal: Za pocisk - nic. Za kompletny nabój - do 8 lat. Ustawa o broni i amunicji mówi, które części broni są "istotne" a które nie. I tak na przykład kolbę do ARa możesz mieć bez pozwolenia, a upper z lufą - już nie.
@uirapuru:
Wyrób lub posiadanie broni palnej bez zezwolenia (art. 263)

Kto bez wymaganego zezwolenia wyrabia broń palną albo amunicję lub nią handluje, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. § 2. Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
@Wight: pogrążasz się. każdy pajac umie korzystać z wyszukiwarki i przeklejać wycinki, nie rozumiesz niestety czym są zawarte w nich pojęcia, bo wtedy nie pisałbyś tego. Pociski to nie jest broń ani amunicja. Pociski to kawałki metalu bez znaczenia.
@uirapuru: sam się pogrążasz bo nie potrafisz czytać, napisałem, że "lepiej jakby żaden z nich nie był nabojem" bo za naboje jest odsiadka. Nie masz naboi? No to nie ma problemu, a pajacujesz i zgrywasz wielkiego znawcę i jaki to nie jesteś zajebisty.
@Wight: pajacu, masz w głównym poście że to pociski. Poza tym widać, że to pociski, a nie naboje. A po trzecie mam w szafie cztery wiadra amunicji i nie ma za to żadnej odsiadki. Nie ja jestem wielkim znawcą, tylko się głupio kłócisz i nie potrafisz odpuścić, chociaż każdy widzi, że nie masz racji :)