Wpis z mikrobloga

#rower

Dobra mirki. Popełnię ten błąd i zwrócę się o pomoc do #wypok. Wierzę w waszą kolektywną mądrość.

Córka 9 lat. Typowa w budowie (nie otyła, waży 25-28 kg i mierzy jakieś 1,50m).

Pytanie — jaki polecacie rower do wycieczek w lesie i na ścieżkach rowerowych? Myślę o jakimś góralu z przerzutkami i to jest właśnie wyznacznik mojej wiedzy o rowerach :). Proszę o poradę.
  • 32
  • Odpowiedz
pójdź do sklepu rowerowego


@GeDox: i kup ciężkie gówno z amorem bo to najlepiej schodzi, świetna rada.

@arysto2011 rower dla dziecka musi być przede wszystkim lekki i to jest najważniejszy parametr który bierzesz pod uwagę. Ergo szukaj czegoś bez amora z aluminiową ramą. Nie podałeś budżetu więc ciężko coś polecić.
  • Odpowiedz
i kup ciężkie gówno z amorem bo to najlepiej schodzi, świetna rada.


@MoonlightSh: nie każdy idzie do salonu xiaomi po konkretny telefon. Tak jak nie każdy pójdzie do gówno sklepu po konkretny rower :)
  • Odpowiedz
Mirek się pyta o poradę a Twoja to "idź do sklepu i kup rower z oponą o średniej szerokości". Ciężko to skomentować bez uszczypliwości.


@MoonlightSh: jak chcesz dobrać rower dla dziecka online? Przecież musi sobie usiąść, żeby nie stać na palcach.
  • Odpowiedz
  • 0
@GeDox: Rower dobiorę w sklepie. Chciałem się dowiedzieć o pewne parametry, np. to z przerzutkami, jak duże koła, rama itp. Teraz mam blade pojęcie czego szukać w sklepie.
  • Odpowiedz
@arysto2011: rower o kołach 24 cali będzie za mały.

Mój starszy syn 154cm jeździ rowerach na kołach 28/29 cali
Moj młodszy o wzroście 134 cm jeździ na rowerach 24/26/27.5

Do listy firm dorzucam kubike.
  • Odpowiedz
@MoonlightSh: to dziecko ma 150 cm i 9 lat, nie pakujcie takich dzieci w Wooma, to się już nadaje na wersje dziecięce normalnych rowerowych firm, a przyzwyczai się do normalnej geometrii, a nie jakiejś pokrzywionej dla maluchów.
W tym wieku jeździłam na dziecięcym Treku o normalnej geometrii zwyczajnie mniejszych rozmiarów.

@zblo co mają koła do rzeczy? Rozmiar roweru zależy od rozmiaru ramy, a ten się dobiera m.in. do długości wewnętrznej nogi,
  • Odpowiedz
@kasiknocheinmal: pokaż mi sensowny model Krossa dla dziecka.

przyzwyczai się do normalnej geometrii, a nie jakiejś pokrzywionej dla maluchów


@kasiknocheinmal: ale wiesz że podejście "dziecko to dorosły w wersji mini" się już dawno skończyło? Woom 5 na kółach 24" będzie jak najbardziej ok, w takich rowerach bierze się pod uwagę to że dzieciaki szybko rosną, dorosły rower nie ma takiego potencjału "rośnięcia" razem z dzieckiem.
  • Odpowiedz
@MoonlightSh: to dziecko jest wielkości niskiej, dorosłej kobiety (mam niewiele więcej). Masz Leę 3 junior, proste damskie MTB, w wersji dla dzieciaków, lepsze niż woom o pokracznej geometrii. Woom 5 jest do 145 cm wg specyfikacji na stronie, dziewczynka jest za wysoka.

Rozumiem jeszcze ten szał na Woomy dla maluchów, ale dziewczynka jest w takim wieku, że zaraz się przesiądzie na normalne rowery, więc niech się do nich przyzwyczaja.
  • Odpowiedz
@kasiknocheinmal: przecież to oczywiste, że rozmiar ramy musi pasować. Tylko dla 99% przypadków dziecko o wzroście 150 cm nie będzie pasować na dziecięcy rowerek 24 cali.

Ogólnie z rowerami dla dzieci o wzroście 150-155 jest ciężko, bo albo kupuje się rowery dla dorosłych albo dziecięce rowery kosztujące duże pieniądze. Coraz więcej ludzi myśli o wadze, ale powinno się wziąć pod uwagę też długość korby, q-factor, przełożenia, rozmiar siodełka, szerokość kierownicy..

Niby
  • Odpowiedz