Wpis z mikrobloga

Trzeba ładować na garb ile się da :)

Dzisiaj "typowy" trening, czyli 1RM Cambered bar box squat vs bands 310kg (250kg sztanga + ~60kg z gum) A następnie Normal stance Rounded Back Cambered bar Good Morning 205kg x 5 :P

Dawno tej sztangi nie używałem, jak i wielu innych. Teraz czas na powrót do tego wszystkiego. Głównie siady będą 1RM co tydzień, rotacja sztang, do tego gumy albo łańcuchu, overload, ogólnie naładować na garba ile się da. Zobaczymy jak łapy/barki to zniosą, bo może być ciężko z ich regeneracją przez te siady. No ale w praniu to wyjdzie.

Zdziwiły mnie dzisiaj te GM 205kg x 5, były wykonane z mocnym garbem, to znaczy schodząc w dół puszczamy głównie środkowy/górny odcinek pleców i pozwalamy mu się zaokrąglić, żeby potem przy ekscentryce zacząć go prostować, Mam dużo mniejszy bebech niż kiedyś (duży bebech pomaga w GM) a poszło to elegancko, szczególnie tylna taśma czułem że ma ogromny zapas, i to ciężar "rozgrzewkowy".
Tyle że akurat najsłabsze były plecy środkowy i górny odcinek, ostatnie powtórzenie już było ciężkie a do tego myślałem że od ciśnienia wybuchnie mi łeb :P

Gdyby spojrzeć na to ćwiczenie z boku to to wygląda jak nieudany przysiad z jakiejś kompilacji idiotów z siłowni :P Gdzie przechyliło osobnika do przodu, plecy wygięte jak łuk a on próbuje się wyprostować.

Cały trening

Cambered bar box squat vs bands 310kg x 1 (250kg sztanga + ~60kg z gum)
Normal stance Rounded Back Cambered bar Good Morning 205kg x 5
Reverse hypers 6x12
Band side bends 3x15
AB pulldown 3x15

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme
IntruderXXL - Trzeba ładować na garb ile się da :) 

Dzisiaj "typowy" trening, czyli ...
  • 36
  • Odpowiedz
  • 1
No i trzeba przyznać, że te GM przez mniejszy bebech schodziły całkiem nisko.


@Saprofit: No też się zdziwiłem, bo zawsze mnie blokowało właśnie dużo wcześniej i niżej po prostu nie dało się zejść komfortowo, a teraz na luzie :)
  • Odpowiedz
  • 2
A pisałem. Ledwo cardio zaczął, a już gum rozporowych używa. Jeszcze chwila i zobaczymy tutaj hand stand przy nutach zespołu Europe


@kuroszczur: Wszystko na to wskazuje, właśnie dojechała trzecia maszyna do cardio :P Pogarsza mi się lol.
  • Odpowiedz
  • 6
A nie miałeś przypadkiem zrzucić tych zwał tłuszczu?


@lukaszbsk: Procent BF-a zauważalnie spadł :) Nie sprawdzałem pasa ale z 10cm poleciało, a może i więcej, pomimo wzrostu wagi z 169 na 178kg :P To już nie jest trenowanie naturalnie :P Tak działają środki. Wpadają kilogramy w fatu coraz mniej.
Tylko że jaa nawet w przyszłości jako zawodnik SHW nie będę nawet blisko "kulturystycznego" poziomu BF-a, myślę że będzie to gdzieś 15-20%.
  • Odpowiedz
  • 1
Co masz za maszyny do cardio? Czyżbyś się skusił na wioślarza jak sugerowałem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wegrzynski: Dla tak wybitnie wysportowanej osoby jak ja? Jaki wioślarz... Rowerek rehabilitacyjny :P Żeby wygodnie siedzieć na dupsku i coś tam kręcić kulasami.

Wioślarz za duże obciążenie. Po prostu ja wiem jak by mnie spompowało a szczególnie dół pleców. Też orbitrek wchodził w grę, ale to nie dla mnie, jakieś
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: w życiu nie chodzi o naturalność a o BYCIE OGROMNYM, teraz musisz być większy na towarze - tym bardziej, że na focie jest około 165kg. Oprócz wielkości liczy się wynik. Towar to tylko motor napędowy takiej machiny, rzecz nieunikniona w drodze do bycia NAJWIĘKSZYM i NAJSLINIEJSZYM.
  • Odpowiedz