Wpis z mikrobloga

Pracuję w dużym korpo od września, zajmując się obsługą klienta pewnego śmiesznego urządzenia. W moim zespole jest 10 różowych, ja i jeszcze jeden koleś. Pracujemy zdalnie, więc komunikujemy się głównie za pośrednictwem platformy Teams. Ogólnie rzecz biorąc, praca jest dobra, ale od kilku tygodni trudno mi znosić atmosferę. Praca z samymi kobietami może być naprawdę #!$%@?ąca.

Kiedy nie dzieje się nic szczególnego, po prostu czekamy na interakcje z klientem, a wtedy różowe nie przestają #!$%@?. W zespole są dwie osoby, które nie są lubiane przez resztę ze względu na to, że są po prostu wredne.
Koleś w zespole jest jakby niewidoczny, nie angażuje się w rozmowy.
Nikt nie zna się osobiście, tylko z pracy zdalnej i jedynej interakcji na teams czy FB.

Rozmowy o życiu osobistym, aferach rodzinnych, a nawet intymnych szczegółach są #!$%@?ące, one nawet nie robią sobie z tego nic kiedy siedzimy z kolesiem na grupie.

Z każdym dniem sytuacja staje się coraz bardziej #!$%@?, a rozmowy stają się coraz bardziej nieodpowiednie.

Jedna z koleżanek opowiada o tym jaki #!$%@?ąca jest matką jej chłopa, wyciąga brudy z jego rodziny na forum wszystkich. Typ nie rozumie co ona mówi bo jest Grekiem.

Druga przechwala się, co to nie kupuje ze swoim chłopem, trzecia narzeka na swoich teściów.

Każda z nich, oczywiście wcześniej pracowała jako menedżer, kierownik albo miała własny biznes, a teraz robi na linii obsługi klienta xD

Oprócz tego, nasza przełożona, choć miła jako osoba, nie radzi sobie z rolą lidera. Często wybucha złością, gdy ktoś zwróci jej uwage i nie potrafi odpowiednio komunikować się z zespołem. Nie polecam pracy wyłącznie w żeńskim towarzystwie.

Całe szczęście że od jutra zaczynam szkolenie na innym dziale.

Normalnie czasem to czuję się jak Marek Kondrat w dniu świra.

#praca #korpo #rozowepaski #pracazdalna
  • 1
  • Odpowiedz
@Pan_Orama: zauważyłem że praca zdalna wzmaga takie plotkowanie. na open space przy innych osobach i menadżerze nie czułyby się tak pewnie mimo wszystko. a tak to sobie mogą wisieć na teamsach i trajkotać cały dzień
  • Odpowiedz