Wpis z mikrobloga

  • 0
@Soothsayer: Chciałabym szyć różne ubrania dla siebie, z różnych materiałów, tych cienkich i grubych też. Uszyć sobie kiedyś spodnie jeansowe bo mam trudną figurę i ciężko mi kupić dobrze leżące jeansy. Czy ta maszyna się nada?
  • Odpowiedz
@eewwp99: jeżeli z różnych materiałów to zakładam, że dzianiny również, na pewno znajdą się tacy co powiedzą oczywiście, że się da, ale ja nie wyobrażam sobie szyć normalnych ciuchów bez coverloka przynajmniej, a taką zwykłą maszynę do szycia używam głównie do wszywania guzików, albo zamka do spodni. Jeżeli cenisz sobie swój czas i nerwy to powiedziałbym, że coverlok, jeżeli masz piniondz i miejsce to cover, owerlok i zwykła maszyna do szycia.
  • Odpowiedz
  • 1
@Soothsayer: Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Planuję sobie kiedyś kupić też overlocka. Na razie chcę się tylko nauczyć szyć, bo nigdy tego nie robiłam ;)
  • Odpowiedz
Na razie chcę się tylko nauczyć szyć, bo nigdy tego nie robiłam ;)


@eewwp99: Jak dla mnie to cena jest chora. W tej cenie możesz kupić używaną stebnówkę przemysłową + używanego przemysłowego overlocka. Jedyny minus to miejsce - bo te maszyny są razem z biurkiem, ale cała reszta na plus, bo ergonomii pracy na przemysłówce nie ma co porównywać do takiej maszynki domowej. Jak już chcesz maszyny domowe to też szukaj
  • Odpowiedz
@eewwp99: Łooo, toż to full wypas. Jak najbardziej się nada. Tzn. do podstawowego szycia wystarczyłby spokojnie prostszy model, bez takiej zawrotnej liczby ściegów ozdobnych, których potem niekoniecznie się używa, a z ośmiu rodzajów dziurki na guziki pewnie będziesz potrzebować jednego, góra dwóch, ale jeśli nie musisz się ograniczać z budżetem, to spoko - szycie na tego typu maszynie to czysta przyjemność.
  • Odpowiedz
Jak dla mnie to cena jest chora.


@eewwp99 @Zorki4: Plusem maszyn tzw. "komputerowych" jest odporność na brak wprawy i rutyny u szyjących tylko od czasu do czasu hobbystycznie. Taka maszyna ci nie ruszy, jeśli nie opuścisz stopki. Jak wpakujesz za dużo sztywnego materiału albo trafisz niechcący igłą na metalowy fragment zamka błyskawicznego, to czujnik nacisku zatrzyma mechanizm - gdzie w takiej prostej mechanicznej wygniesz lub złamiesz igłę. Automatyczne ryglowanie ściegu też
  • Odpowiedz
Jak najbardziej lepiej prostszy model maszyny plus overlock. Wykończenie szwów overlockiem to kompletnie inna jakość niż pseudooverlockowe szwy maszynowe, to samo dotyczy szycia dzianin.
Overlock mam Singer 14SH754, kupiony kiedyś na promocji w Lidlu, to był wtedy najtańszy overlock na rynku. Nie wiem, czy nie jest trochę toporny (nigdy nie szyłam na innym), ale swoją rolę spełnia.
Maszynę mam Janome komputerową, bo po latach szycia na mechanicznej (też Janome) chciałam sobie zaszaleć
  • Odpowiedz