Wpis z mikrobloga

No dobra, każdy tak mówi o kryzysie w #it #informatyka przez pryzmat #programowanie
A jak to jest z innymi dziedzina i, bardziej w stronę utrzymaniowców - od supportu przez administratorów sieciowców aż po cybsec?

Ja tam idę w tym kierunku, pierwsza pracę w korpo mam po 1,5msc szukania, wczesnej byłem na wypowiedzeniu i tak od niechcenia wysyłałem.
Zauważyłem ogólny spadek odpowiedzi na stanowiska juniorskie na helpdesk w styczniu w porównaniu do lata gdzie też szukałem. No ale mimo wszystko udało mi się złapać pracę. Kokosów nie mam tyle co się utrzymam w wojewódzkim.
Dodam że nie mam studiów(rozważam), 26lvl, tak bardziej pod kątem zawodowym it się zajmuje powiedzmy od 1,5r testując sobie rzeczy na home labie. Przyszłościowo to ja tam bym chciał celować w cybsec łączony z administracją i sieciami bo to jakoś najbardziej lubię.

Admini i reszta też mają się pakowac i szykować na zwolnienia czy może będą nadal potrzebni?

#pracait #helpdesk #support #komputery
  • 25
@LemonHeaded ja to w UK robiłem, na Northumbria University. Te certyfikaty to sam płaciłem. Na tym uniwersytecie twierdzili że jeszcze dwa lata temu łapało się pracę entry level po takim kursie, ale teraz będzie ciężko i musimy się doszkolić xD
@LemonHeaded jakoś koło £300 za jeden, ten A+ może drożej bo trzeba było dwa egzaminy zdać. Ja tak 3 miesiące na jeden się uczyłem, ale nie miałem zbytnio dużej wiedzy. Jak ktoś coś ogarnia to na pewno szybciej się da, albo jak ma wiecej wolnego czasu bo ja długie godziny na budowie robiłem.

Co innego że w tej robocie nikt nie chciał zobaczyć certyfikatów, a 90% tej wiedzy tutaj nie użyje. Bo