Wpis z mikrobloga

Mam potężne problemy ze skupieniem w pracy. Mowa o #programowanie, ale to nie ma znaczenia. Cały czas sprawdzam giełdę, Twittera itp. Sprzyja do tego praca zdalna, ale moja produktywność jest nikła mimo że nikt nie narzeka że mało robię. Czuję się jakbym miał ADHD. Mnóstwo bodźców, co chwilę idę zagryźć coś do lodówki, napić się wody i cały czas mam jakieś przerywniki. Jestem pełen podziwu, jak moi znajomi pracują tak zaciekle , że zapominają kiedy obiad zjeść. Potrzebuje porady cor obić żeby ogarnąć dupę. Programowanie nie jest moją pasją, taski mnie nie wciągają, jednak moja motywacja zaczyna powoli cierpieć bo czuję że nie tworzę nic nowego. Z góry dzięki za wszelkie rady

#psychologia #pracbaza #korposwiat
  • 13
  • Odpowiedz
@its_over_for_chlop: sprawdź sobie poziom witamin w organizmie. Niski poziom witaminy D3 może mieć takie skutki jak wszelaka niechęć do roboty. Jak jesteś programistą to pewnie masz jakiś pakiet luxmed czy medicover, to takie badanie masz w cenie. Dzwonisz do internisty i mówisz, że chcesz zrobić badania krwi na witaminy i Ci to zleci bez problemu.
  • Odpowiedz
@its_over_for_chlop:
Niech zgadnę. Projekt to kobyła enterprise gdzie od momentu wstawienia if-a w edytorze do sprawdzenia czy ten if działa mija długo czasu? Coś się kompiluje, ustawia, buduje, przechodzisz skomplikowane flow w przeglądarce... Musisz czekać. I przeglądasz twitterka w międzyczasie?

Tak ta robota wygląda. Dlatego jest dobrze płatna bo ryje banie. Ja sobie myślę o tym na co wydam pieniądze z wypłaty i to mnie jeszcze motywuje do jakotakiego skupienia.
  • Odpowiedz
@kimunyest95:
Do skręcania tych wichajstrów czasem potrzeba używać więcej głowy niż w przypadku legacy kodu gdzie coś nie działa i resetujesz po kolei różne usługi licząc na cud. A błędów nigdy nikt nie poprawi ani bo to dziesiątki tysięcy linii kodu.

U Janusza skręcałem kiedyś drzwi w stolarni i zajebista robota. Bierzesz surową płytę, wkręcasz zamki, wklejasz szyby i jakieś inne elementy. Jakby dawali za to 10k na łapę za 8h
  • Odpowiedz
@crewlove: ¯\(ツ)/¯
@ujdzie bawilem się w Pomodoro i chyba musze do tego wrócić. Dawało świetne efekty. Myślę ze apka na telefonie dodatkowo rozprasza, ale takie mechaniczne było by dobre
@tos-1_buratino raczej dużo researchu w konkretnej niszowej technologii, taski raczej dotykające kilka domen
@nowicjusz22 byłem badany ogólnie i na morfologii nic nie wyszło. Mam te luxmedy to może warto skorzystać.
@kimunyest95 Dokładnie tak jak @tos-1_buratino mówi. Jakbym mógł za ten hajs robić
  • Odpowiedz
@its_over_for_chlop: to oczywiście było na serio. Znam ten temat dobrze, też to rozkminiałem i moi znajomi też to rozkminiali. Ludzie doszukują się często nie wiadomo jakiego drugiego dna, tworzą dziwne systemy, bla bla, a wg mnie prawda leży po prostu w tym co sam napisałeś. Praca jako proces często jest mało interesująca. Może i ciekawią cię tematy, w których siedzisz, ale inną sprawą jest kiedy trzeba wstawać wtedy kiedy się nie
  • Odpowiedz
Mam potężne problemy ze skupieniem w pracy. Mowa o #programowanie, ale to nie ma znaczenia


@its_over_for_chlop: ja tak miałem gdy przez miesiąc miałem jakieś ch00yowe taski albo błędy z produkcji, gdzie nawet nie było normalnych logów i cięzko było cokolwiek ustalić xD dosłownie 1h coś robiłem mocno się zmuszając, a pozostałe 7h przeznaczałem na totalne pierdoły

Ostatnio mam fajne taski lekko inżynierskie klepanie kodu to nie mam problemu pokodować te
  • Odpowiedz
@its_over_for_chlop: daj znać jeśli coś rozkminisz i zobaczysz poprawę, bo ja mam podobnie. Byłem nawet u psychologa aby zobaczyć czy to nie depresja ale wg niego nie. Zasugerował sprawdzenie tej witaminy D3, bo niski poziom ma takie efekty, że nie ma energii człowiek do niczego, dlatego też zasugerowałem sprawdzenie tego. Ale dopiero zacząłem brać te witaminy to za wcześnie powiedzieć czy to coś pomogło, dam znać czy mi to coś da,
  • Odpowiedz