Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wytłumaczy dlaczego (szczególnie tak bogacze) się sr@ją o te mieszkania? Że tak trudno im je kupić i bez przerwy narzekają, z cyferek wynajmu i kupna zrobili sobie k#rwa hobby i spamują tym na tagach miast? (z resztą, populacja Polski się kurczy więc skąd brak tych mieszkań?)
I ci sami narzekający że "wysokie ceny, wyzyskują nas!!!!!!!!!!" potem piszą że precz z komuną, że socjalizm to patologia i wyzywają zasiłkowców, komunistów, szydzą z gorzej ubranych, usytuowanych, sprzeciwiają się rozdawnictwu, dochodowi gwarantowanemu, zakazowi samochodów itd.

Gdzie tu logika? Kapitalizm tak, ale wysokie ceny mieszkań nie xDDDDDDD

Albo kapitalizm tak i wysokie ceny mieszkań (1mln/m2 i drożej) Albo socjalizm tak i tanie/darmowe mieskzania. Innej drogi nie ma. Albo jedno albo drogie. Ale wy tak specjalnie pewnie piszecie żeby poplotkować albo żeby podburzyć nastroje.

Jeśli chcecie taniego mieszkania - wybierzcie socjalizm - darmowe mieszkania dla każdego, bez względu na to czy pracujesz czy nie, czy jesteś normalny czy nienormalny, czy jesteś polakiem czy ruskiem itd. A to że mieszkanie będzie oszczane czy w fatalnym stanie 20m2 to trudno - ale jest.
Jeśli chcecie drogiego mieszkania - proszę bardzo, wybierzcie kapitalizm - daję max 15 lat (róbta screeny) zanim ceny podskoczą do 100k zł/m2. Nawet wasza pensja +60k /mies tego nie pokryje. I będziecie się kisić w apartamencie 10m2 bogole xDDDDD "Ale przynajmniej nie mieszkam w socjalnym syfie" sami sobie pętlę zakładacie.. taki bogacz a nawet nie potrafi mieszkania se kupić, a inni nawet dnia nie przepracowali w życiu a mają dom.
#bekazlewactwa #nieruchomosci #mieszkanie #inwestycje #deweloperka #patodeweloperka #wynajem #socjalizm #antykapitalizm #kapitalizm #wolnyrynek #programista15k #bogactwo #bananoweoskarki #ekonomia #gospodarka
  • 10
  • Odpowiedz
@drobazdy: większych bzdur nie słyszałem. To co się dzieje od 2019 roku to gospodarka sterowana, najpierw w czasie covid i czasami taniego pieniądza co by zrobić miękkie lądowanie twoim ulubionym kapitalistom. Później sterowanie rynkiem pod wybory żeby na ostatniej prostej dołożyć kilka procent głosów młodych. Jeśli wg. ciebie to jest kapitalizm to lepiej wróć do książek i parówek Korwina.
  • Odpowiedz
jak masz jakąś luźną kasę to co z nią zrobisz? przecież nie trzymasz w banku
kupujesz kolejne mieszkania, to najprostsza metoda inwestowania
ludzi (ubywa?) - nie, przybywa w miastach, pojawiają się tu dla pracy, niekończące się rzesze ludzi
sam jestem zdziwiony, wsie pustoszeją miasta rozrastają
w miastach kasa leży na ulicy
kupiłem mieszkanie w 2015r za 200tys dzisiaj warte jest 600tys, nawet gdyby stało puste to i tak jestem do przodu
  • Odpowiedz
@drobazdy: pod koniec 2019 była lekka zwiecha systemu . Zasypano ja dodrukiem i rozmaitymi wydarzenia kulturalnymi( ͡° ͜ʖ ͡°) to co widzisz to efekty. Co do mieszkań z socjalizmu to możesz zapytać starszych członków rodziny jak to wyglądało. Ja jako 30 letni robotnik mieszkam sobie w nowym domu 106 M2. (Kupiony w maju 2023). A ty z mieszkaniami po 20 M2 wyjeżdżasz
  • Odpowiedz
@drobazdy: Sorry, jakich srających bogaczy masz na tym tagu? Toż to żałosna zbieranina gołodupów, którym po raz 4 w ciągu dekady odjechał peron plus kilku obserwatorów, bo patrzenie ich prób racjonalizacji i zaklinania rzeczywistości wychodzi lepiej niż bilet do ZOO.
  • Odpowiedz
@drobazdy: Jakby panował Kapitalizm w Polsce, to ceny mieszkań by były mniejsze, ceny mieszkań głównie wzrosły przez socjal dawany przez Państwo, podwyższanie minimalnej płacy itp. Jakby panował socjalizm to w pierwszej kolejności dostaliby swoi, a dopiero potem obywatele, wszystko by kosztowała 3 razy drożej niż w Kapitaliźmie, więc weź małolat takich głupot nie wypisuj w internecie.
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu niekoniecznie - kapitalizm bonusuje najbogatsze jednostki. Jak zakładają się fundusze inwestycyjne skupujące kurniki i trzymające je w swoim portfelu, to pozbywa się z rynku mieszkań, które w innym wypadku byłyby dostępne ludziom.

Koniec końców kapitalizm dąży do braku własności prywatnej w dużym stopniu, albo skupia własność prywatna w rękach niewielkiej liczby ludzi
  • Odpowiedz