Wpis z mikrobloga

W poszukiwaniu idealnego auta rodzinnego ustaliłem następujące wymagania:

- SUV (prześwit i wygoda wsiadania)
- automat
- benzyna/hybryda
- 5 lub 7-osobowe
- kierowca 194 cm mieści się sam za sobą w drugim rzędzie
- płaska podłoga w drugim rzędzie lub prawie płaska
- duży bagażnik by zmieściły się 3-4 duże walizki lotnicze
- brak dachu panoramicznego
- napęd 4x4
- fotel elektryczny z pamięcią ustawień połączony z ustawieniem lusterek zewnętrznych (dwóch kierowców)
- elektryczna klapa bagażnika

W ostatnim czasie zmieniłem faworyta z Hondy CR-V piątej generacji na Subaru Forestera, który posiada fotel elektryczny z pamięcią ustawień połączony z ustawieniem lusterek zewnętrznych oraz elektryczną klapę bagażnika. Honda CR-V może mieć elektryczną klapę bagażnika, ale w wersji z obowiązkowym dachem panoramicznym. CR-V posiada tylko pamięć ustawień fotela, bez lusterek.

Przemyślenia?

Budżet max. 200k

#motoryzacja
  • 54
  • Odpowiedz
@iksem: forester xD
Nie ma dużych, rodzinnych suvów w europie
Masz do wyboru: VW Atlas albo mniej bezpieczne Kia Talluride (czy jak to gówno się pisze), Hyundai Palisade albo Honda Pilot.
Albo możesz wybrać mądrze i weźmiesz Pacificę - przy czym ciężko będzie o4x4 i to jest ból.
  • Odpowiedz
@iksem Outback jest klasę wyżej od Forestera, gdyby w EU miał czym jeździć to byłby samochodem rodzinnym dla mnie prawie idealnym.
Mówię jako użytkownik outbacków 2005 i 2012. Jeśli akceptujesz import z USA to ja bym przemyślał outbacka 2,4T
No i jest jeszcze Ascent wtedy.
  • Odpowiedz
@iksem ja mam Tiguana i jestem zadowolony. Jedynie fotel elektryczny jest w opcji z kanapami w pełnej skórze, więc odpuściłem sobie taka dopłatę, ale reszta w sensownych pieniadzach (przynajmniej 1-3) lata temu.
  • Odpowiedz