Wpis z mikrobloga

Warto się wg was uczyć #dotnet w 2024?

Mam prawie 6 lat expa (głównie) jako frontend dev. Mogę zostać na frontendzie, ale chcę mieć też plan b i szerszy rozwój.
Po przejrzeniu technologii, najbliżej mi do .net. (Node.js też odpada)

Wg was warto i jak wam się pracuje? Nie zanosi się na zostanie legacy technologią?

Plan na naukę już mam, więc nie musicie mi pisać m.in. o #azure ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #pracait
  • 13
@MostlyRenegade Nie wiem, ale o tych technologiach jest relatywnie cicho. Choć wiem, że roboty jest dużo.
O asp i blazorze słyszałem. Najpewniej w pracy celowałbym w fullstacka.

@briskmann: Nie wiem czy znasz kogoś z branży gier, ale tam poprzeczka jest o wiele wyżej niż przy pisaniu crudów. A zarobki niekoniecznie wyższe. Tak przynajmniej słyszałem, zostaje przy apkach biznesowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mleczko-kokosowe: cicho pewnie dlatego, że teraz dominuje web, a tam główna technologia to JS i wszystkie dziwne frameworki, które w nim powstały, a nigdy moim skromnym zdaniem powstać nie powinny. Promuje się toto przy każdej okazji, że nawet weszło na desktop (vide Electron). Z drugiej strony trzeba przyznać, że JS dość dzielne się trzyma w przeglądarkach, a wszelkie próby jego zastąpienia spełzły na niczym.
Dotnet natomiast ma swoje silne podstawy. Już
@mleczko-kokosowe: Uczyć, siedzę w tym gównie od wersji 2.0 czyli jakoś od 2007 roku i przez ten czas środowisko mocno ewoluowało od zamkniętego i działającego tylko na windowsach do open source działającego na linuxie i macOS. Roboty przez ten czas nigdy nie brakowało. Duża część enteprajs stoi na dotnecie + jak pisałem wciąż się rozwija więc nie ma obaw.

Wg was warto i jak wam się pracuje? Nie zanosi się na