Wpis z mikrobloga

@Saper86: wg mnie za wysokie tętno, w ramach przygotowań wybiegania >20km powinieneś robić w niższym zakresie, no chyba że był to trening mający dodatkowe elementy i strategię, a nie zwykłe wybieganie, ale to też zależy.
  • Odpowiedz
@gokish: trenowałem wiele lat sam, ale też kilka lat pod opieką różnych trenerów, w tym mistrzów polski. Zawsze klasyczne wybiegania robiliśmy pod rygorem trzymania się założonego zakresu tętna, nie tempa.
  • Odpowiedz
  • 0
@maryce każdy mój dotychczasowy trening robiłem w zakresie tętna (do ok. 141bpm). Dzisiaj, na 6tyg przed chciałem przetestować, w którym miejscu jestem
  • Odpowiedz
  • 0
@maryce dla mnie to nawet fajne info, że pomimo wolnego biegania i trzymania się niskiego tętna przez tyle tygodni treningu, jestem w stanie przebiec szybko połówkę i przy tym dobrze się czuć
  • Odpowiedz
@gokish: W wieku 35 celem było u mnie wybieganie ze średnim 135, 156 to jest średnie, więc w takim przypadku pod koniec napewno mocno było przekroczone 160. To nie jest poprawne tętno wybiegania nawet dla młodej osoby.
  • Odpowiedz
  • 3
@maryce No widzisz a może być. 34 here. Tlen robiony na badaniach wydolnościowych kończy mi się ma 164 i co mam z tym zrobić? #!$%@? zrobię bo tego tak mocno już nie obniżę. Są takie przypadki i tu książkowe wyliczenia nic nie poradzą
  • Odpowiedz