Wpis z mikrobloga

Co tu się #!$%@?ło xD

Facet pokazuje, że można na luzie znaleźć tanio mieszkanie, że można się targować i że można w przyjemny sposób zarobić pieniądze, zamiast pracować jak niewolnik przez 8 godzin 5 dni w tygodniu i wylał się na niego hejt xD

https://wykop.pl/wpis/75411225/kupilem-kolejne-mieszkanie-na-flipa-jak-nie-placic

Jedni zarabiają, inni wolą siedzieć i narzekać

#nieruchomosci #pieniadze #inwestowanie #takaprawda #flipmieszkania
Zapaczony - Co tu się #!$%@?ło xD 

Facet pokazuje, że można na luzie znaleźć tanio m...

źródło: Zrzut ekranu 2024-03-13 o 10.26.03

Pobierz
  • 32
@Zapaczony: rentier - przynajmniej masz w czym wybierac wynajmujac.

Posrednik nieruchomosci - wygodne jak masz #!$%@? i nie chce ci sie szarpac z innymi posrednikami i procesem sprzedazy (z perspektywy kupujacego kompletny rak).

Fliper - kupi mieszkanie do generalki, przypudruje farba sniezka i wystawi je za 50k wiecej, tfu. Jedyne co robi fliper, to pompowanie cen ruder nie zmieniajac ich charakteru. Gosc na filmiku odmalowal sciany na bialo - zajebiscie, ale
ale ktoś to jednak kupuje, przeważnie ludzie, którzy nie chcą się bawić w żadne remonty. I jeśli on tego tego nie zrobi, to zrobi to ktoś inny ( ͜͡ʖ ͡€)


@Zapaczony: ludzie sa czesto nieswiadomi. Przez kilka pierwszych miesiecy szukania mieszkania nie myslalem o rzeczach takich jak instalacje, im dluzej szukasz, tym wiecej wiesz. Z reszta, wejdz sobie na kanal tego chlopa, ja z ciekawosci to zrobilem.
  • 3
@Kutafonix215: dla mnie jest absurdem, że ktoś przy zakupie nieruchomości nie korzysta z porad eksperta, ale to jest tylko i wyłącznie januszostwo i głupota ludzka i tak naprawdę ludzie ci nie nadają się do dorosłego życia, jeśli potrafią wydać kilkaset tysięcy złotych na nieruchomość, a szkoda im wydać kilka stów, bądź tysięcy na sprawdzenie jej i sporządzenie konkretnego raportu technicznego. Czyste ryzyko i kretynizm.
@Zapaczony: to ryzyko wynika wlasnie z tego, ze na rynku jest masa oportunistow jak ten kutafon z filmiku. Kupi, przypudruje, opchnie, a ty sie potem martw co dalej.

Niektorych rzeczy tez nie sprawdzisz:
Trwalosc malowania plytek w lazience - z tego co kojarze, to jest to raczej #!$%@?. Gosc tez maluje stare tapety zeby ich nie zrywac (za duzo roboty) itd. Pieniadze mozna zarabiac roznie, ale flipowa ie to czesto januszerka
  • 1
to ryzyko wynika wlasnie z tego, ze na rynku jest masa oportunistow jak ten kutafon z filmiku. Kupi przypudruje, opchnie, a ty sie potem martw co dalej.


@Kutafonix215: kupowanie czegoś używanego bez żadnej wiedzy za kilkaset tysięcy złotych i nie sprawdzenie tego, co się kupuje (kierowanie się oczami), to głupota i nic więcej. Nikt normalny tego nie robi xD To jest w sumie ciekawe, że właśnie ludzie potrafią sprawdzić przed kupnem
  • 2
@Kutafonix215: ja wychodzę z założenia, że każdy sprzedawca zawsze kłamie bądź nie mówi prawdy i jedynym jego celem jest sprzedanie mi danego produktu i nie ufam żadnemu i nie wyobrażam sobie zaufanie komuś na słowo i nie sprawdzeniu tego osobiście (w tym przypadku przez fachowca), bądź zabezpieczeniu się prawnie/poprzez umowę przed ukrytymi wadami nieruchomości. A zakupy innych ludzi i ich zarządzanie pieniędzmi w ogóle mnie nie obchodzi.
  • 1
z przemilczeniem wad o których wiesz jest moralne?


@Kutafonix215: w świecie, gdzie rządzą pieniądze nie ma słowa o jakiejkolwiek moralności. Tworzenie sobie w głowie jakichś dziwnych ideałów, zamiast zaakceptować rzeczywistość i samemu szukać luk i korzyści dla siebie, w świecie, gdzie w grę wchodzą pieniądze to niestety zwykła naiwność.

Tu nie ma miejsca dla idealistów i jedyne co ludziom pozostało, to się z tym pogodzić albo marnować swój czas na narzekanie,
  • 1
@Kutafonix215: dla mnie to jest to samo, jak codzienne narzekanie na to, że świat jest niesprawiedliwy albo że nie wszyscy ludzie na świecie są szczerzy i kłamią. Wciskanie starych garnków starym babom nie jest okej, bo to wciskanie produktu, którego one nie potrzebują i sprzedawcy manipulują nimi tak, aby tą potrzebę w nich stworzyć, więc to nie to samo. Bo tu mamy konkurencję w postaci innych sprzedawców, jak i potencjalnych, realnych
@Zapaczony: nie mowie ze garnki dla starych bab to jest to samo. Ale gdzies jest granica lecenia w #!$%@? i jednak nie wszystko co sie robi jest moralne. Analogia z komisem smochodowym bedzie tu najlepsza. Zwyczajnie ludzie pietnuja cwaniactwo i nieuczciwosc. To ze ktos sobie kupil dzialke w zlym miejscu tez mnie nie rusza. Gorzej jak ktos sprzedaje taka dzialke budujac przekonanie ze wszystko jest z nia ok, wiedzac ze sa
@Zapaczony: mi się gość podoba. Udowadnia clou biznesu w Polsce i to że kupicie każdą ruderę, wystarczy puder. Próbowałem tu uświadamiać ludzi nt. bloków z wielkiej płyty i technologii tam zastosowanych to mało kto chciał się z tym gdzie mieszka czy wynajmuje pogodzić. Chcecie mieć PRL bis to sobie tak żyjcie. Współcześnie żeby mieć mieszkanie w bloku, ogródek ROD i garaż murowany w dużym mieście jak Wasz dziadzio w 75. musisz
  • 1
Gorzej jak ktos sprzedaje taka dzialke budujac przekonanie ze wszystko jest z nia ok, wiedzac ze sa tam jakies wady. Fliper z filmu to robak, co innego jakby robil remonty generalne i wystawial mieszkania w stanie tip top. W kazdym razie - masz swoja odp na pytanie. Ty zwyczajnie nie widzisz nic zlego w praktykach takich jak na filmie, ludzie widza.


@Kutafonix215: no właśnie dlatego najważniejsze jest zadbanie o siebie i
Wciskanie starych garnków starym babom nie jest okej, bo to wciskanie produktu, którego one nie potrzebują i sprzedawcy manipulują nimi tak, aby tą potrzebę w nich stworzyć, więc to nie to samo.


@Zapaczony: właśnie bardzo podobne. To że mam potrzebę kupić mieszkanie nie znaczy że potrzebuję tego konkretnego. To flipper fałszywie buduje tę potrzebę na to konkretne mieszkanie. Podobnie jak kupuję auto, bo potrzebuję auta, ale nie konkretnego auta od handlarza,