Wpis z mikrobloga

  • 0
@DywanTv Generalnie białka mleczne i sam nabiał jako taki może powodować i wspomagać stany zapalne wewnątrz organizmu jak i na zewnątrz np. trądzik. Jest też szereg badań o innych rzeczach do których może się przyczyniać nabiał. U mnie akurat znacząco pogarsza stan cery wobec tego staram się unikać. Poza tym wołowina to jedno z najlepszych źródeł białka dla człowieka ze względu na przyswajalność i profil aminokwasowy. Problem w tym, że odżywki "beef
  • Odpowiedz
@JokerBonifacy: Izolat białek wołowych od Bulka jest polecany i dosyć "smaczny", czekoladowe próbowałem to nie takie złe ale czuć, że to co innego niż zwykły izolat. I uwaga, nie dodawać do pieczenia czy cieplych rzeczy bo raz dwa się waży ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@Poemat Tylko mi nie chodzi o walory smakowe a o użyteczność białka jako materiału i paliwa dla mięśni. Kolagen wołowy również jest białkiem ale ma znikome znaczenie i przydatność w tym aspekcie. I tu jest całe clue sprawy, czy dana odżywka (w domyśle będąca produktem wspierającym proces rozbudowy i utrzymania mięśni) nie jest"podrabiana" białkiem kolagenowym... A bulk nie podaje z tego co widziałem tabeli aminokwasów.
  • Odpowiedz
  • 0
@Blahhblahh Ja nie słyszałem nic żeby tak się okazało. O wegańskich będę robił jeszcze rozeznanie bo też muszę poczytać to dam znać. A generalnie to używałem kiedyś biotech vegan, tam jest mieszanką różnych i smakowo naprawdę fajne. No ale wiadomo że nie tylko o smak chodzi.
  • Odpowiedz
@JokerBonifacy: ja bardzo miło wspominam izolat białka ryżowego. Smakowo tragedia, ale aminogram bardzo ok z tego co pamiętam i moje top1 jeśli chodzi o lezenie na kiszkach - tj. zabsolutnie zadnych problemow trawiennych
  • Odpowiedz