Wpis z mikrobloga

Biegam od kilku lat. Generalnie wiem co i jak.
Chociaż dużo nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Starszy syn biega chociaż z systematycznością jest kwestia.

Ale młodszy 12 lat:
- tata ja lubię biegać, czuć endorfiny po bieganiu, chciałbym mieć lepszą kondycję ale tak TRUDNO jest zacząć.

Jakieś rady?
Ja po prostu wystarczy że wpadnę w rytm treningowy i po temu już leci.

A synowi by się przydała kondycja pod wytrzymałość.
#bieganie
  • 8
@Sl_w_k_1: za moich czasow wiekszozsc 12 latkow miala dobra kondycje ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale tak, zeby biegac nie za pilka to tylko kilka osob ktore cwiczyly bardziej zawodowo. Nie ma co sie oszukiwac jest to troche nudne dla dzieci
@Sl_w_k_1: Standardowo polecę plan "od 0 do godziny ciągłego biegu" wpisz sobie w google. Oczywiście jak ktoś jest wstanie na starcie przebiec te 5 minut bez problemu, to nie musi zaczynać od pierwszego progu, można kilka pominąć. Generalnie świetny plan, po 2 miesiącach robiłem biegi po 10km gdzie wcześniej miałem problem z przebiegnięciem jednego kółka na boisku do piłki nożnej na WFie
@bary94pl @Sl_w_k_1 tez polecam ten plan, marszobiegi az koncu ciagly bieg. Ja osobiscie zaczynalem 3 razy w tyg i do tej pory mam taka czestotliwosc. W reszte dni mozna wrzucic inne aktywnosci.

Niech odbebnia od samego dolu, czyli od pierwszych tam 15 min bodajze.
Jak sie nie spodoba, to szukac innego sportu. Ja w wieku nastoletnim kombinowalem z roznymi sportami, ktore dawaly frajde.
Moze pojsc w strone kalisteniki, to tez by sie
@N0vember: dokładnie, ja zaczynałem od 5 min x 6 powtórzeń, w przerwie 1 min marszu. I przyznam, że bardzo szybko byłem w stanie przekraczać kolejne progi, i dzięki tmeu planowi polubilem bieganie.
Gdybym zaczął wtedy biec na maks. do wyplucia płuc, to bardzo szybko do biegania bym się zraził, tak jak to się stało w szkole na WFie gdzie klasa coś narozrabiała, i nauczyciel kazał całą lekcję biegać bez przerwy.
  • 0
@bary94pl: @N0vember
Ale panowie z planem nie ma problemu.
Mamy trzy książki o bieganiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W tym Skarżyńskiego gdzie jest plan od dwóch minut biegu.
Problem jest inny. Młodszy wie że jest fajnie i lubi to.
Ale tak mu się nie chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sl_w_k_1: Dla takiego dziecka to jest po prostu nudne. Może spróbujcie biegów na orientację czy czegoś gdzie młody będzie widział co kilka minut jakiś cel, który go zaciekawi. A może trzeba dodać element rywalizacji?