Wpis z mikrobloga

@KokainowyStforek: Jak ktoś ma kamienicę w centrum, to czy jest biedny? Czy ktoś kto ma milion na koncie, ale nie ma nieruchomości, jest tak samo bogaty jak ktoś kto ma nieruchomość wartą milion, ale 0 na koncie?
i nie mogę się doczekać na podatek katastralny w PL wtedy wreszcie dojadą biedaków w dobrych lokalizacjach i będzie można za bezcen skupować mieszkania. Jak spadki to tylko w tę stronę, dawać ten kataster już.


@KokainowyStforek: jak biedak posiada w dobrych lokalizacjach kilka mieszkań to chyba nie aż taki z niego biedak, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy ktoś kto ma milion na koncie, ale nie ma nieruchomości, jest tak samo bogaty jak ktoś kto ma nieruchomość wartą milion, ale 0 na koncie?


@jacos911: No tak - obie osoby są tak samo bogate. Z czego jak ktoś ma nieruchomość wartą milion w dobrej lokalizacji to ma lepsze perspektywy, bo temu drugiemu towarzyszy inflacja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@affairz: Zwłaszcza jak dostał je w latach 70-80 z przydziału, albo odziedziczył po rodzinie w latach 90-2000, lub jeszcze lepiej, odkupił komunalne. Takim powinni dosrać kataster jak na Litwie ostatnio, szkoda dobrych lokalizacji. Ci którzy mają kilka mieszkań sobie poradzą, na zachodzie gdzie jest kataster radzą sobie całkiem nieźle. To dopiero będzie kwik jak rodziców i babcie będą eksmitować bo nie będzie ich stać na podatek, proszę tylko o jedno nie
@affairz: Nie, ja po prostu uprzedzam naturalnie konsekwencje tego "złotego grala" spadkowiczów. Już nawet w US ludzie się buntują na kataster. Mógłbyś mi wskazać jeden kraj na świecie gdzie kataster doprowadził do spadku cen? Na koniec dnia za kilka lat zapłacą za to najbiedniejsi, ich lokale po przecenie skupią fundy i inwestorzy z rezerwą kapitałową. To się w sumie już dzieje na zachodzie, ale u nas na pewno będzie inaczej.