Wpis z mikrobloga

Od programistów nie oczekuje się, że będą budować monitory ale oczekuje się,


@TheDziobaker: Ale programy są wyświetlane na ekranie komputerów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli uważasz że TCP/UDP to są podstawy programowania to wskaż mi chociaż jeden kurs podstaw programowania gdzie będzie TCP/UDP, wskaż mi choć jeden program studiów gdzie TCP/UDP będzie w przedmiocie o podstawach programowania a nie sieciach komputerowych.

PS2 Całą swoją karierę zawodową spędziłeś
Jeśli uważasz że TCP/UDP to są podstawy programowania to wskaż mi chociaż jeden kurs podstaw programowania gdzie będzie TCP/UDP, wskaż mi choć jeden program studiów gdzie TCP/UDP będzie w przedmiocie o podstawach programowania a nie sieciach komputerowych.


@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: Masz rację. W 2024 programista nie musi nic wiedzieć o tej nowince jaką są sieci komputerowe. Może kiedyś to chwyci ale póki co nie ma co wymagać aby cokolwiek widzieli na ten temat.
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy:

Wiesz że można się rozwijać z pominięciem sieci komputerowych? Ci debile tego nie sprawdzają czy masz bezużyteczną wiedzę dla firmy.


No pewnie, że można. Tylko co to zmienia w tym co powiedziałem? Jak się specjalizujesz w tej jednej z kilku specjalizacji gdzie faktycznie nie jest to potrzebne (a w zdecydowanej większości jest) to oczekiwałbym, że ktoś z 15 doświadczeniem będzie miał inne odpowiednie umiejętności pasującego do jego dziedziny i doświadczenia
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: Po to zatrudniasz programistów z doświadczeniem aby mogli swoje doświadczenie wykorzystać do połączenia kropek i zbudowania rozwiązań które rozwiążą problem w najlepszy sposób. Nigdy nie wiesz jaka wiedza będzie Ci potrzebna. Możliwe, że 90% z tej dodatkowej wiedzy nigdy Ci się nie przyda ale za to te 10% pozwoli Ci rozwiązać problem w najlepszy możliwy sposób. I za to Ci płacą więcej i dlatego zatrudnią Ciebie a nie kogoś innego.
@AntyKuc: te CV skróciłbym do:
PMP - Project Management Professional
Azure DevOps Engineer Expert
Azure Solutions Architect Expert
Azure Cybersecurity Architect Expert

gdzie i tak te certyfikaty Azure pokrywają zbyt dużo domen, no bo z jednej strony DevOps, a z drugiej Cybersecurity. A reszta to w sumie nieistotna, łącznie ze studiami które i tak nie mają nic wspólnego z IT.