Wpis z mikrobloga

#myslistwo #polowanie #kololowieckie
Czy są tu jakieś dobre mireczki co zostały w ostatnim czasie myśliwymi ? Zastanawiam się nad zostaniem kimś takim ale przed podjęciem jakichkolwiek kroków chciałbym zapytać czy faktycznie występuje jakieś wpisowe do koła, czy przyjmują zielonki bez „znajomych”, i ile +- trzeba mieć mamonki żeby budżetowo zostać myśliwym.
  • 27
@neutronius: No to policzmy
kurs 1700
badania 600
oficjalne treningi do egzaminu 500
wpisowe pzł 1400
składka 450
pozwolenie 300
wpisowe do koła 4500
składka w kole 500
= 10 000
do tego możesz polować z dubeltówką, lornetką z bazaru i w jeansach.
Ale realnie
karabin 1000- 3500
strzelba 1000-3500
optyka 1000-4000
nokto na broń 4000
termo do łapy 4000-12000
najtańsze ciuchy zima/lato 1000
amunicja
lornetka
paliwo na szkolenia staż
20k
@visez: Realnie to wszystko zależy ile masz kasy, ile chcesz polować. Są tacy którzy mieszkają w łowisku, i są tacy którzy płacą za nieodpracowane godziny i pojawiają się tylko na hubertusie.
@gawronfly: dziękuję za odpowiedź, chociaż niewiele rozjaśniłeś. Mogę jeszcze dopytać?Dojazdów nie ma co liczyć, bo każdy może mieszkać gdzie indziej. Bardziej chodziło mi ile wychodzi samej pracy. Jest to każdy weekend sobota i niedziela, czy w tygodniu trzeba też coś robić? 8h tygodniowo wystarczy czy bardziej jak etat? Czy może tylko w sezonie a zimą mniej? Zakładając że nie chce się za to płacić. Podejrzewam że też dużo zależy od koła,
@visez: Sam sobie trochę odpowiedziałeś. Wszystko zależy od koła.
A zwłaszcza od zasobności łowisk i ilości upraw.
Zwykle koło ustala minimalną ilość godzin prac, ilość dyżurów, karę za nieodpracowanie.
Jeżeli koło nie ma szkód to może być 16-40h. Stawka około 30-60 za h.
Koło zwykle znajduje ludzi do roboty w postaci stażystów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A znam sytuacje gdzie jelenie zjadały cały obwód i w ciągu
@gawronfly: jestem z Trójmiasta. Widzę że są obwody w 90% leśne i takie w których połowa powierzchni jest wyłączona i lasów jest 1%, ale danych o zwierzynie tam nie znalazłem.

Jeżeli koło nie ma szkód to może być 16-40h

@gawronfly: rozumiem że te 16-40h to na członka na całe koło?

Jak odróżnić słabe koło od dobrego, po danych które są ogólnodostępne?
@visez: Na członka na rok.
W mapach klikasz znaczek ( I ) identyfikuj po lewej. klikasz na obwód który cie interesuje -> obwody łowieckie -> pełny zakres danych. Masz tam wykaz zwierzyny.