Wpis z mikrobloga

@Rad-X @sidhellfire nikt nie uzbrajał dzieci, choćby z tego prostego powodu, że nie było uzbrojenia nawet dla dorosłych. Sam pomnik jest symbolem, a nie portretem konkretnej postaci, ma upamiętnić odwagę, bohaterstwo i ofiarę dzieci powstańczej stolicy, ubierając symbolicznego chłopca w za duże dla niego uzbrojenie. Taka postać nie istniała.

Oczywiście były pojedyncze przypadki że młodzi chłopcy w wieku szkolnym sięgali po broń, wiele dzieci dołączało do oddziałów, bo tam było często najbezpieczniej.
  • Odpowiedz
że ta druga opcja to prawda


@sidhellfire: Mój 12-sto letni syn wiele potrafi. Bez problemu nauczyłby się obsługiwać automat. Wolałbym, żeby miał jeden pod ręką, jakby mnie zabrakło.
  • Odpowiedz
Ty gnoju nie było cię w tedy na świecie i wtamtej sytuacji, nie wiesz co czuli tamci ludziebale dzisiaj siedząc w wygodnym fotelu będziesz oceniał historię plując na ludzi którzy poświęcili swoje życie.


@TakiSobieLoginWykopowy: a ciebie nie ma w Afryce gdzie teraz walczą dzieci uzbrojony w karabinki AK. Wedle twojej logiki wychodzi ze to dobre zjawisko bo przecież ci ludzie poświęcają swe życie.
  • Odpowiedz
tak to był błąd i naiwność


@TakiSobieLoginWykopowy: Nie. To był wyrok śmierci na ponad 150 tys ludzi. Bo kilku wojskowych nie potrafiło przeskoczyć swojego ego. I oczywiście, że łatwo teraz oceniać, a kiedy miałbym to robic? 70 lat temu jak mnie jeszcze nie było? Bezsensowny argument.
Powstanie było czystą głupotą i zbrodnią. Dla powstańców i ofiar mam szacunek, ale na tych co to rozpętali mógłbym co najwyżej napluć.
  • Odpowiedz
  • 4
Mój 12-sto letni syn wiele potrafi. Bez problemu nauczyłby się obsługiwać automat. Wolałbym, żeby miał jeden pod ręką, jakby mnie zabrakło.

@Roess: czyli twoim marzeniem jest aby twój syn, słabo wyszkolony, słabo wyekwipowany po prostu rzucił się na pewną śmierć w młodym wieku aby ciebie pomścił?
  • Odpowiedz
Bantustanem i to fanatycznym to byli Niemcy, bo fuhrer wydał wyrok na Warszawę, że ma być dosłownie zrównana z ziemią wraz z jej mieszkańcami, czego w dużej mierze jego naćpana armia dokonała. Zginąć szybko walcząc wydawało się lepszą śmiercią w porównaniu do umierania w gruzach godzinami.
Spolsky - Bantustanem i to fanatycznym to byli Niemcy, bo fuhrer wydał wyrok na Warsz...
  • Odpowiedz
Warszawskie dzieci pójdziemy w bój
Za każdy kamień twój
Stolico damy krew
Warszawskie dzieci pójdziemy w bój
Gdy padnie rozkaz twój
Poniesiem wrogom gniew
  • Odpowiedz
@kawior2007:

jakby ci wymordowali rodzinę to ty byś jeszcze Niemca po jajkach całował


Nie no puściłbym na niego 13-latka z jakimś kuchennym nożem, żeby sprawdził czy będzie skuteczniejszy od dorosłego gościa, który od kilku lat regularnie używa karabinu maszynowego i potem dopisał go do listy pomordowanych. Świetna logika, taka nie za mądra. Jak uzbrojeni po zęby bandyci wystrzelali Ci rodzinę, to puść na nich resztę nieuzbrojonych cywiów przy "ochronie wojska" z
  • Odpowiedz