Wpis z mikrobloga

Jedno mnie absolutnie fascynuje w całym tym syfie na bliskim wschodzie. Chodzi o Iran. Myślałem przez wiele lat, że to typowe Arabskie i muzułmańskie państwo. Okazuje się, że dla nich największą zniewagą jest nazwanie ich arabami, a za muzułmanów też można dostać w zęby. To są Persowie i tak chcą być widziani przez świat.
Wiedziałem, że mają mocno restrykcyjną i religijną władzę, ale nie wiedziałem, że istnieje tam taki olbrzym opór nie tylko przed Chameneim, ale ogólnie przed prawami islamskimi. Ruch oporu jest tam ogromny, a poparcie dla świeckości i powrotu do władzy rodziny Pahlawi jest gigantyczne.
#iran #izrael #wojna #palestyna
  • 22
@Pshemeck: gdy kilka razy rozmawiałem z Ira... Persami ( ͡° ͜ʖ ͡°) to bardzo szybko dawali mi do zrozumienia, że nie są arabami, a po dłuższej rozmowie to już jechali po całości z islamską kulturą i przekonywali mnie, że wśród ludzi młodych to jest norma
@Pshemeck: ta tak, persowie, wspaniała starożytna rasa, do końca życia mordo.
Wszystko fajnie, tylko że mieli rewolucję i niczym się nie różnią od skrajnych muzułmanów z innych krajów arabskich. Gdyby szli drogą Turcji to by byli potęgą. Ale nie poszli, przegrali z religijnymi radykałami jak rosja z komunistami.