Wpis z mikrobloga

Jak wyglada sytuacja z szukaniem roboty w księgowości w Warszawie? Nie mam dużego doświadczenia, nie interesuje mnie także korpo. Interesują mnie biura rachunkowe, firmy i urzędy. Czy warto zaryzykować wynająć mieszkanie z nadzieją że np w przeciągu miesiąca coś znajdę? W Polsce powiatowej powiem wam że lipa, mało ogleoszen a na każde jest kilkuset kandydatów.

#pracbaza #korposwiat #rachunkowosc #warszawa #ksiegowosc #podatki
  • 12
@Mezomorfix nie chcę Cię straszyć ale jeśli odrzucasz korpo to nie tyle możesz mieć problem ze znalezieniem pracy w Warszawie, co z utrzymaniem się jak już tą pracę znajdziesz.
Dla przykładu: specjalista w dziale księgowości w urzędzie, 6300 brutto (przy wymaganiu studia lub 3 lata doświadczenia)
https://oferty.praca.gov.pl/portal/index.cbop#/szczegolyOferty?edc8ea55897e7c15c4935f599456d352
Min 3k za kawalerkę, zostanie Ci 1.5k na życie ¯_(ツ)_/¯
@Mezomorfix to szukaj pracy, w CV wpisz miejsce zamieszkania Warszawa, na rozmowę przyjedziesz i jak dostaniesz pracę to zorganizujesz pokój.
Generalnie powinno być łatwiej bo stawki w urzędach i mniejszych firmach są totalnie niekonkurencyjne. Z tym, że nie wiem czy ktoś Cię zatrudni do pełnej księgowości jak nie masz doświadczenia bo właściwie co miałbyś tam robić?
@Mezomorfix wrzuciłam asystent księgowości Warszawa w pracuj i spokojnie jest parenaście ofert spełniających Twoje wymogi (nie-korpo, raczej pełna księgowość niż konkretny dział). Z tym, że niektórzy wymagają nawet 3 lat doświadczenia (ale zakładam, że to jest do obejścia). Wysyłaj CV, to Cię nic nie kosztuje ()