Wpis z mikrobloga

No dobra, podsumujmy:
- ceny #!$%@?ło po BK2, pociąg odjechał, gołodupce na peronie
- rynek jedzie po ATH
- gdzieś w planach kolejna edycja rozdawnictwa

Ceny zatem mogą podskoczyć przy reanimacji trupa albo zaliczyć korektę - który scenariusz się stanie i w jakim % zmienią się ceny? Gambling

Szukam pierwszego mieszkania dla siebie i znalazłem takie, które mi pasuje w okolicach 85%-95% w zależności jak restrykcyjnie oceniam mieszkanie i czy aż tak bardzo mi zależy na znalezieniu jeszcze lepszego i w jeszcze lepszym standardzie (i tu się głównie rozchodzi o wyższe piętro, większy metraż i większy balkon/taras, do tej pory widziałem tylko jedno-dwa takie a szukam już sporo czasu). Wchodzę i mi pasuje, co prawda jest tam trochę do roboty, ale za tym idzie cena do negocjacji, więc można z ceną zejść do realiów jeszcze z okolic lipca-sierpnia 2023, mówimy o Wrocławiu.

I teraz się zastanawiam, bo biorę pod uwagę mądre słowa w stylu: na pierwszym mieszkaniu się nie spekuluje, to jest konsumpcja, jak ci pasuje to bierz - czy to jest dobry moment, żeby wstać od stołu i to kupić, czy poczekać aż przyjdą lepsze opcje? Gdy biorę pod uwagę, że miałbym ryzykować dla tych 15-5% lepiej, to brzmi to niepoważnie. Z drugiej strony, głowa widziała lepsze i myśli, że znów się takie pojawią (co warto podkreślić, tamtych nawet nie zdążyłem zarezerwować). Betonowi eksperci - wjeżdzać na pełnej w miniratkę?

#nieruchomosci
  • 8
@Heezy: dzięki, no właśnie z tej analizy swat wyszło oceniane przeze mnie dopasowanie na poziomie 85%-95%, stabilność zatrudnienia oceniam na bezpieczną, plan jest mocno nadpłacać, ale wolę wziąć pod uwagę zdania innych osób na wypadek jakbym przeoczył coś mniej lub bardziej oczywistego
@4ntymateria: Szukam 4 pokojowego okolo 100m^2. Tego jest po prostu malo, bo ceny juz sa takie, ze malo sie tego buduje, bo jest po prostu za drogie. Dodatkowo Ci co maja 4 pokojowe zakladam, ze nie chca sprzedawac, bo jeszcze ciezej im znalezc cos wiekszego (chyba ze chca do mniejszego). Jak znajde to albo cena, albo lokalizacja, albo za duzo do zrobienia jest, albo pietro i ekspozycja jest zla itp.