Wpis z mikrobloga

EWANGELIA (Tm 25,14-30)

Przypowieść o nieruchach

Słowa Ewangelii według świętego Tomasza.

Jezus opowiedział swoim uczniom następującą przypowieść:

„Pewien człowiek, mając się udać w podróż, przywołał swoje sługi i przekazał im swój majątek. Jednemu dał pięć mieszkań, drugiemu dwa, trzeciemu jedno, każdemu według jego zdolności, i odjechał.

Zaraz ten, który otrzymał pięć nieruchów, poszedł, wyremontował je po taniości najgorszymi materiałami, kupił najtańsze meble z Ikei, sflipował je i zlewarował się po kule w kredyt 0%, zyskując drugie pięć mieszkań. Tak samo i ten, który dwa otrzymał; on za pomocą słupów w rodzinie biorących Bezpieczny Kredyt 2 Procent zyskał drugie dwa mieszkania. Ten zaś, który otrzymał jeden, poszedł i wyczuwawszy pęknięcie bańki, sprzedał je czym prędzej i poszedł na wynajem.

Po dłuższym czasie powrócił pan owych sług i zaczai się rozliczać z nimi.
Wówczas przyszedł ten, który otrzymał pięć mieszkań. Przyniósł drugie pięć i rzekł: «Panie, przekazałeś mi pięć nieruchomości, sflipowałem je, roznosiłem ulotki z parami szukającymi mieszkania i znalazłem chętnych na sprzedaż. Zalewarowałem się po kule kupując dziesięć mieszkań, oto drugie pięć nieruchomości zyskałem». Rzekł mu pan: «Dobrze, sługo dobry i wierny. Byłeś wierny w niewielu rzeczach, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana».

Przyszedł również i ten, który otrzymał dwa apartamenty, i powiedział: «Panie, przekazałeś mi dwa mieszkania, złożyłem wnioski na BK2 jedno na syna, drugie na ciotkę co jest w stanie śpiączki, oto drugie dwa mieszkania zyskałem». Rzekł mu pan: «Dobrze, sługo dobry i wierny. Byłeś wierny w niewielu rzeczach, nad wieloma cię postawię; wejdź do radości twego pana».

Przyszedł i ten, który otrzymał jedną nieruchomość, i rzekł: «Panie, wiedziałem, żeś jest człowiek twardy: chcesz żąć tam, gdzie nie posiałeś, i zbierać tam, gdzieś nie rozsypał. Bojąc się pęknięcia bańki i wprowadzeniu katastru więc, poszedłem i sprzedałem Twoje mieszkanie, przeszedłem na wynajem, a uzyskane środki ze sprzedaży włożyłem w lokatę z roczną stopą 6%. Oto masz swoją własność pomniejszoną o podatek Belki».

Odrzekł mu Pan jego: «Sługo zły i gnuśny! Wiedziałeś, że chcę żąć tam, gdzie nie posiałem, i zbierać tam, gdziem nie rozsypał. Powinieneś więc był trzymać mieszkanie puste, a ja po powrocie byłbym z zyskiem 25% odebrał je, bo tyle wzrosła jego wartość po wprowadzeniu BK2. Co mi po 4,5 procenta zysku? Za to teraz kupię mniejsze mieszkanie dalej od centrum! Dlatego odbierzcie mu gotówkę, a dajcie temu, który ma dziesięć mieszkań.

Każdemu bowiem, kto ma mieszkania, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma i wynajmuje, zabiorą nawet to, co ma. A sługę nieużytecznego wyrzućcie z wynajmowanego mieszkania, niech wynajmuje pokój na spółę w kilka osób : tam będzie płacz i zgrzytanie zębów»”.

#nieruchomosci #heheszki #kredythipoteczny #kredyt2procent
molski - EWANGELIA (Tm 25,14-30)

Przypowieść o nieruchach

Słowa Ewangelii według św...

źródło: Willem_de_Poorters_The_Parable_of_The_Talents_or_Minas

Pobierz
  • 2