Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy to prawda ze jak jest sie pozytywnym bez zaburzen to trafia sie na pozytywnych ludzi bez zaburzen i vice versa czy to bullshit? Ja od zawsze trafiam na podlych ludzi, nawet ostatnio bliska mi osoba dosc mocno mnie obgadywala za plecami ale moze to ze mna jest problem?
#ludzie #zaburzenia #psychologia #depresja



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Nie wierzę w "prawo przyciągania" ale może coś w tym jest. Ja bym spojrzała na to trochę inaczej. Jak nasz program w mózgu nie ma zaburzeń to sam nas steruje w kierunku ludzi pozytywnych też bez zaburzeń. Program działający w tle widzi i analizuje więcej niż my świadomie. My jesteśmy prawie tylko w roli obserwatora.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: W dłuższej perspektywie to prawda.
Jest taka niepisana zasada w psychologii, że ludzie podświadomie wybierają do relacji osoby o podobnym poziomie poczucia własnej wartości. (Liczy się to co naprawdę o sobie myślisz tam w środeczku, a nie to co pokazujesz na zewnątrz).
Najogólniej jak można: "podobne przyciąga podobne".
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Problem polega na tym, że osoba z zaburzeniami ma je najczęściej z powodu swojej rodziny, która zachowuje się w zaburzony sposób. Następnie wyszukuje się ludzi zachowujących się podobnie, czyli zaburzonych. Nawet jeśli postanowić szukać niepodobnych, to będzie się ich szukać w odniesieniu do tych, co uważa się za podobnych. Można też mylić zdrowe, serdeczne zachowania z zaburzonymi i fałszywymi, bo taki mógł być model oddziaływania w rodzinie (w sensie udawanie
  • Odpowiedz