Wpis z mikrobloga

@mat0707: Anna Bryłka, śledzę jej poczynania od około 2 lat i ta Kobieta jest bardzo konkretna, przygląda się PE co oni tam wyprawiają i ze szczegółami omawia kwestie ronictwa i dyrektyw jakie europslowie nam przygotowują. Sama też jest rolnikiem i pochodzi z takiej rodziny. Ona przypomina mi Bosaka w żeńskiej formie, uprzejma i skupiająca się na faktach i konkretach w dyskusji a nie na mówieniu a tamci to, a oni coś
  • Odpowiedz
@mat0707: pssst, mordo. Możesz wymienić piec węglowy na pelet i nie będziesz musiał tego płacić. Oni nawet tego nie sprawdzają.
Polecam też doczytać końcówkę tego artykułu, bo jak zawsze najlepiej wybrać najbardziej kontrowersyjny fragment i kręcić aferę
  • Odpowiedz
pis to partia socjal komunistyczna, oszukana prawica


@mat0707: Ty mówisz o gospodarce, ja mówię o zacofaniu obyczajowym, średniowiecznej mentalności które charakteryzuje konserwatystów.
  • Odpowiedz
gospodarka jest ważniejsza bo to ona końcowo ma wpływ na twoje życie.Do kościoła cie i tak nikt nie będzie zmuszać.


@mat0707: Jak kościół przestanie mi zabierać kasę w podatkach i przestanie wchodzić w butach w nie swoje życie to dam im spokój

Ekonomicznie sobie poradzę sam.
  • Odpowiedz
@mat0707: Jejku masz jeszcze bio-mase, słyszałem o jakimś "eko-gazie" (o którym więcej nie napiszę bo nie mogę tego sprawdzić teraz) oraz słynne pompy ciepłą. Jest to na prawdę irytujące, że są możliwości innych zamienników ogrzewania domów niż węgiel a wy i tak sracie po gaciach. Czy nam się podoba czy nie, musimy od węgla odejść bo u nas jest to co raz mniej opłącalne, od ruskich nie weźmiesz, a z importu
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Rdzawo_brody98 ty masz pojęcie ile kosztuje ogrzewanie pompa ciepła domu w którego nie jest włożone w termoizolacje i ogrzewanie podłogowe z 300 tys?

Chu.ja masz pojęcie

Dlaczego od 2027r ma wejść podatek podwyższające cenę ekologicznego gazu?
  • Odpowiedz
@mat0707: wymieniłem pompę ciepłą jako tylko jedna z alternatyw od węgla. Jak kogoś nie stać może wymienić to na kocioł na pellet/bio-masę. Termoizolacja jest ważna niezalenie od źródła ogrzewania xD bez tego będziesz miał większe wydatki na ogrzewanie i masz dopłaty do niej
Nie pamiętam o jaki dokładnie "eko-gaz" chodziło więc się nie odniosę, możliwie że chodziło tu o wodór który nie jest kopalniany
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Rdzawo_brody98 z podstawowa termomodernizacja również się zgadzam, ale żeby przystosować dom do pompy ciepła żeby kogoś nie zjadła z rachunkami za prąd to i tak setki tys. Sama pompa +hydraulika to minimum 50k

Jak wszyscy pozakładają piece na pelet to za chwilę tona peletu będzie po 2k
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Rdzawo_brody98 najtańszy ekologiczny i dobry sprawnościowo jest gaz. Zobacz sobie ceny na rynku gazu. Aktualnie państwo będzie zawyżało ceny gazu żeby zniechęcić ludzi do niego + nowy podatek ETS od 2027r bo Niemcy straciły interes na gazie.

Rozumiesz wszystko?
  • Odpowiedz
@mat0707: ale wszyscy nie założą pieców na pelet, bo tak nigdy nie będzie. Co do ceny to można tylko spekulować, równie dobrze jeżeli pelet będzie popularny, to pojawią się masowe uprawy jakiś gatunków drzew/krzewów które będą wykorzystywane do jego produkcji.
A co do gazu, Ty piszesz o gazie pozyskiwanym z kopalin, a ja o wodorze, który można pozyskiwać również z biomasy
  • Odpowiedz