Wpis z mikrobloga

siema, w czerwcu chciałem kupić używany telefon na allegro lokalnie. Znalazłem ofertę, chłop mi nawet trochę spuścił z ceny i zrobiłem wszystko za pośrednictwem allegro. Kupiłem, opłaciłem i czekałem. Z racji tego, że chłop telefonu nie wysłał, dogadać się z nim nie dało to otworzyłem dyskusję, allegro mi przyznało hajs i myślałem, że na tym koniec. Natomiast- dzisiaj zadzwoniła do mnie jakaś babka z komendy w mieście gdzie jestem zameldowany, że ona chce, bym przyjechał na przesłuchanie XD bo kupowałem telefon i podobno to jakaś zbiorowa wyjebka była. Czy mam się czego obawiać? +nie rozumiem dlaczego skoro nic nie zrobiłem złego, sprawę zamknąłem oficjalnym kanałem to muszę jechać na komendę i marnować swój czas...
Kojarzy ktoś czy można wystawić fakturkę za zmarnowany czas? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#prawo #pytanie #kiciochpyta #allegro #hardware
  • 6
Czy mam się czego obawiać? +nie rozumiem dlaczego skoro nic nie zrobiłem złego, sprawę zamknąłem oficjalnym kanałem to muszę jechać na komendę i marnować swój czas...


@TMBRK: no bo na tym polega POK? Ty myślisz, ze Allegro sponsoruje ofiary oszustów? Jak korzystasz z POK to musisz się liczyć z tym, że Allegro zgłasza sprawę na policję i będziesz przesłuchiwany w charakterze świadka bo ktoś mógł popełnić przestępstwo.
  • 0
@Adams_GA: no tak, to niech sobie allegro wyjaśnia- całą korespondencję przecież mają. Ja z allegro skorzystałem bo jest ochrona kupującego, nie chciałem być ciągany po sądach/komendach...
@TMBRK: fakturę to możesz wyłapać od prokuratora:
Na świadka, który bez usprawiedliwienia nie stawił się na wezwanie albo bez zezwolenia oddalił się z miejsca czynności przed jej zakończeniem można nałożyć pieniężna karę porządkowa w wysokości nawet do 3.000 zł, a nadto zarządzić jego zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie (art. 285 k.p.k.).
siema, w czerwcu chciałem kupić używany telefon na allegro lokalnie. Znalazłem ofertę, chłop mi nawet trochę spuścił z ceny i zrobiłem wszystko za pośrednictwem allegro. Kupiłem, opłaciłem i czekałem. Z racji tego, że chłop telefonu nie wysłał, dogadać się z nim nie dało to otworzyłem dyskusję, allegro mi przyznało hajs i myślałem, że na tym koniec. Natomiast- dzisiaj zadzwoniła do mnie jakaś babka z komendy w mieście gdzie jestem zameldowany, że ona