Wpis z mikrobloga

Niedziele bez handlu - hehe no czeba umic planowac jeden dzień baz zakupów nie wytrzymasz?
Zakaz aborcji - hehe no czeba było sie nie ruchać, a ze płód bedzie uszkodzony, a ile jest takich sytuacji, z reszta jak umrze to umrze.
Zakaz handlu alkoholem na stacji benzynowej - WUTKIE CHCOMMI MI ZABRAC KOMUUUUUUUUCHY JAK TO NIE MOSZNA SIE PIFKA W ŚRODKU NOCY NAPIĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

polskie "społeczeństwo" urwał nać

#alkohol #polityka #sejm
  • 92
  • Odpowiedz
A dlaczego w miejscu w którym tankuje się samochód ma być wóda? Ile to razy łapią kogoś na stacji i nie pozwalają mu jechać dalej, bo przyjechał sobie nawalony po wódeczkę?


@Bashful: a dlaczego mają tam być gazety, hotdogi, batoniki czy cokolwiek innego poza paliwem?
  • Odpowiedz
coraz wiecej osob bedzie glosowalo na wolnosciowa partie KONFEDERACJA,


nie bedziecie nam zabraniac picia alkoholu, bedziemy alkoholikami gdzie chcemy jak chcemy i gdzie chcemy


@UchoSorosa: no chyba, że tabletkę dzień po trzeba kupić bo guma pękła to wtedy nie xD
  • Odpowiedz
@Leniek: Wywalą ze stacji benzynowych. Zostają dalej sklepy 24h które z tymi alko żyją.

Zamiast kombinować z wywalaniem alko ze stacji benzynowych niech oni zwyczajnie zaczną w końcu ludzi edukować. To da znacznie wiecej niż robienie kolejnych zakazów i nakazów.

A jak już bardzo chcą wywalać alko ze stacji benzynowych to niech się pochylą nad koncesjami i ich ilością która jest dostępna dla sklepów i restauracji.

Przecież to jest śmiech na
  • Odpowiedz
@Leniek: sprawa jest bardzo prosta: prawy konserwatywny p0lak może obyć się bez sklepu w niedzielę, może obyć się bez jakichś tam pigułek, ale nie może obyć się bez wódy, bo chlanie to narodowa tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Ten sam p0lak powie ci, że narkotyki, maryhuanina? Na co to komu, wystarczy schlać się po staropolsku he he he, chrum kwii.
  • Odpowiedz
@Leniek: Wk*wia mnie i niedziela niehandlowa, i katotalibskie podejście do aborcji, i zakaz sprzedaży alko na stacjach benzynowych, mimo że wódę ostatni raz piłem dekadę temu na studiach, a najbliższa stacja benzynowa jest z kilometr ode mnie.

Zdarzało mi się natomiast sporadycznie kupić jakiegoś browarka właśnie na stacji, bo było jakieś spontaniczne spotkanie ze znajomymi albo ktoś wpadał po pracy po drugiej zmianie i wszystko było pozamykane. Nazwiesz nas żulami bo
  • Odpowiedz
@wstanczyk A dlaczego w miejscu w którym tankuje się samochód ma być wóda? Ile to razy łapią kogoś na stacji i nie pozwalają mu jechać dalej, bo przyjechał sobie nawalony po wódeczkę?


@Bashful: hm, to akurat argument za tym żeby sprzedawać wódę na stacji xD
  • Odpowiedz
@Bashful: a dlaczego mają tam być gazety, hotdogi, batoniki czy cokolwiek innego poza paliwem?


Bo po przeczytaniu gazety, zjedzeniu hotdoga czy batonika można prowadzić samochód? A po wypiciu alko nie?
  • Odpowiedz
  • 0
Nazwiesz nas żulami bo raz na kilka miesięcy ktoś zaopatrzy się w puszkę piwa na stacji benzynowej?


@Sathanas_Gloriam: a skąd, ja nawet swojej opinii nie wyraziłem we wpisie, tylko przedstawiłem priorytety wykopków
  • Odpowiedz
@Bashful: A dlaczego nie? Bo ludzie chcą kupować. Kierowcy dalej nie mogą pić i prowadzić, to cały czas jest nielegalne i sprzedaż na stacjach nie ma nic do tego. Powiedz mi lepiej - czemu zakazywać? Jakie konkrety za tym?


A wiesz jak działa alkoholizm? Jak reaguje na widok alkoholu osoba która ma z nim problem?
Na pewno w przypadku gdy taka osoba zatankuje paliwo, wejdzie na stację i zobaczy za kasjerem
  • Odpowiedz
A wiesz jak działa alkoholizm? Jak reaguje na widok alkoholu osoba która ma z nim problem?


@Bashful: Dlatego zamiast zakazywać i chować trzeba edukować, żeby do alkoholizmu nie doprowadzić. No, ale łatwiej zrobić głupi przepis i cyk na CS-a.

Na pewno w przypadku gdy taka osoba zatankuje paliwo, wejdzie na stację i zobaczy za kasjerem cały regał alkoholu, to będzie łatwo się jej powstrzymać.


@Bashful: Zaraz się pojawią otyli i
  • Odpowiedz
trzeba edukować, żeby do alkoholizmu nie doprowadzić.


@Darth_Gohan: W jaki sposób? Kolejne kampanie społeczne? Pogadanki w szkole na lekcji wychowawczej? Czy może takie nadruki na etykietach wódy jak są na paczkach papierosów, tylko zamiast zdjęć palaczy to na przykład zdjęcia zaszczanych żuli?

Serio pytam jak coś, jak można edukować w sprawie alkoholizmu bardziej niż się to robi obecnie? Konretnie tylko, najepiej jakbyś zarzucił jakimś przykładem.
  • Odpowiedz
Jak ktoś jest otyły, to sprawia zagrożenie dla samego siebie.


@Bashful: po zakazie alko rozpocznie się kampania, że otyłość to nie tylko problem grubego człowieka ale także spileczenstwa, które finansuje jego leczenie i rodziny, np dzieci, które osieroci przedeczesnie. To tylko kwestia ciągłego wpajania ludziom takiego myślenia aby na poważnie przyjąć moje argumenty.
  • Odpowiedz