Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #programista50k #it #pracait #pracbaza #kryzysit

Jakie znacie strony do szukania ofert zza granicy zdalnie pracując z Polski? Sporo z was pisało, że was tak znaleźli rekruterzy bo macie bogate githubu i sporo kodujecie za darmo do open source, ale zastanawiam sie czy są inne metody?

Kiedyś była taka bardzo fajna stronka angel.co. Pamiętam że sporo programistów z którymi kiedyś robiło mi pisało tak znaleźli robotę full remote 30k na fakturze dla UK, Kanady, USA z Polski za czasów covidowej hossy w 2022. Ale teraz tej strony nie ma. Indeed to gówno. Na linkedinie tak sie znaleźć nie da nic. Jakie inne strony macie? Kiedyś jeszcze remotive.com było spoko, ale odkąd jest tam masa hindusów leetcode monkeys to nawet wymagaj 10k pln nie wygracie z tanimi hindusami kujonami niestety.

Mam już powoli dość tego, że mając 7 lat stażu jako senior CRUD Java dev z cloudem, podstawami DevOps, noSQLami, kafkami, proyobuffami i innymi bajerami rekturerki spamują mi ofertami 16-18k netto b2b z darmowym urlopem i są zdziwione że odmawiam, bo rzekomo inni kandydaci z podobnym stażem chodzą na takie rekrutacje, a poza tym żebym nie cwaniakował z 7 laty stażu, bo mają setki CV od seniorów 10-15 lat stażu którzy chcą tylko 20k netto b2b, bo są bezrobotni pół roku i mają kilka tysięcy raty kredytu za mieszkanie i leasing skody Octavii w kombi

Chciałbym dorwać coś zagranicznego za 25-30k jako zwykły klepacz czy jest to możliwe będąc nikim w branży (czytaj normalnym człowiekiem ktory nie pasjonuje sie IT, w weekendy normalnie wychodzi do ludzi zamiast klepać do open source, nie bawi sie w autystyczny trawnik na githubie?)
  • 20
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: dobrze uzupełniony profil na LinkedIn, czekanie na oferty, otwarty umysł i odpowiadanie na zaczepki rekruterów.

Obecną robotę $70/h dostałem po zaczepce od Hinduski. Stawka na początku była trochę niższa, ale udało się ponegocjować. W tym samym czasie miałem podobną pod względów finansów ofertę (w sensie już przeszedłem proces i mnie chcieli), też z zaczepki rekrutera z Indii.

Z drugiej strony aplikowałem w październiku przez różne job boardy, 150+ wysłanych CV
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: dobrze uzupełniony profil na LinkedIn, czekanie na oferty, otwarty umysł i odpowiadanie na zaczepki rekruterów.


@pastarri: ale ja ci mówię, mam linkedina 7 lat, 1000+ kontaktów Anetki z HR i dostałem raptem ~15 ofert od stycznia z widłami 80-105zl/h czyli 14-17k netto b2b wszystkie z polski (14k korpo produktowe, 17k kontraktornie). Nigdy nikt zza granicy mi oferty ni dał, sam posłałem 100+ CV na zagrniczne oferty i 3/4 nie
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: wypisz wszystko z czym miałeś styczność, każdą usługę z chmury, metodyki: bdd, ddd, tdd czy cokolwiek tam przeczytałeś, każdego sassa czy lessa, liquibase czy inne gówno.

Serio, pomaga.

No i niestety cierpliwości, ja miałem 6 tygodni przerwy między projektami.
  • Odpowiedz
@mackbig ja nie committee do OpenSource i nie mam reprezentatywnego githuba. Czy to koniec dla mnie?


@masaj: ale pracujesz bezpośrednio dla angola/niemca/amerykańca/kanadyjczyka za 30-40k netto PLN + VAT lub 10k euro/dol netto + VAT?

Bo my nie mówimy o pracy dla polskiego pośrednika za max 20k netto b2b PLN + VAT
  • Odpowiedz
Obecną robotę $70/h dostałem po zaczepce od Hinduski


@pastarri: Z moich obserwacji wynika, że hindusi przysyłają w 80% przypadków naprawdę gówniane oferty. Zazwyczaj mam od nich stawki na 60% tego co mam od niehinduskich rekruterek. Masz to samo?

Jeszcze jedno mi się rzuciło w oczy. Sporo wiadomości od hindusów wygląda tak: "Cześć, mam ofertę na dewelopera w Polsce 100% zdalnie. Jak jesteś zainteresowany to wyślij mi CV"
Na taki spam jak
  • Odpowiedz
@cebulowy_krezus: tak, pytam jaka stawka, jak jakaś sensowna to wtedy gadam. Większość tych Hindusów nawet nie wie do końca co to za oferta, dlatego warto jak najszybciej ich przegadać i zacząć rozmowę z kimś, kto już wie coś więcej na temat samej roboty.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: czy to kolejny bait ;) Przy takim doświadczeniu rzucaj każdej Anetce stawkę 220+ pln i tyle. Jak firma ma mało hajsu to nie ma znaczenia jak zajebisty jesteś, nie dadzą ci 40k, a tak sobie szybko odfiltrujesz i nie będziesz tracił czasu. Żeby zarabiać 40k nie musisz szukać zagranicą, wystarczy bezpośrednio uderzyć do 'lepszych' firm co maja oddziały w Polsce.
Ja wszystkie roboty mam z linkedina. Próbowałem kiedyś wysyłać masowo
  • Odpowiedz
@eustach: 220zł /h to ma Senior #!$%@? 15 lat stażu Full stack z frontedem, backendem, cloudem, mocnymi skillami devOpsa, do tego jescze napisze testy automatyczne QA i zna się na cyberSecu

A i pracuje 10-11h dziennie w stresie i nadgodzinach
  • Odpowiedz