Wpis z mikrobloga

@wygryw50k: gry multi nie wprowadzają żadnej innowacji. Wszystko opiera się na znajdź/zdobądź/(kup za PLN) lepsze eq, zabij/zostań zabity. Książki to samo. Prawie każda fabuła została już napisana, teraz są tylko wariacje czegoś, co już zostało napisane.
  • Odpowiedz
@armagedon444 sęk w tym, że ruszanie klawiatura i myszka bądź kontrolerem dla storytellingu nie wzbudza u mnie żadnych emocji i uważam te czynności za nudne, wolalbym jebnac się na kanapie i obejrzeć film jeśli zależy mi na dobrej fabule.

multi z kolei nie opiera się na historii, a w głównej mierze na rywalizacji bądź kooperacji. to tak jakbyśmy wymagali innowacji od piłki nożnej. nie mówię tu o RPGach, bo te też opierają
  • Odpowiedz
to się nazywa skill issue xD Nie umiesz grać albo nie chcesz się nauczyć to nie graj, proste


@wh0ami: a czym jest ten skill jak nie graniem cały dzień i oglądaniem poradników i jak inni grają? Uważasz, że dorosły co siada na 1h tygodniowo ma szansę z 12latkiem co kończy szkołę o 13:00 i gra cały dzień i ogląda streamy z tej gry? Weź się jebnij.
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: No niezbyt. Każdy mecz jest inny, masz tylko tę samą planszę lub rotację kilku.

@XpedobearX: to ze w jakiejs sekundzie poruszysz myszka o 1,3 cm w prawo zamiast standardowo 1,2 cm to nie znaczy ze ten mecz jest inny niz pozostaly.

To tak jakby mówić, że szachy czy poker #!$%@?, bo to ta sama gra od lat.

po co sie ograniczac tylko do tych gier jak masz tysiace innych
  • Odpowiedz
@armagedon444 sęk w tym, że ruszanie klawiatura i myszka bądź kontrolerem dla storytellingu nie wzbudza u mnie żadnych emocji i uważam te czynności za nudne, wolalbym jebnac się na kanapie i obejrzeć film jeśli zależy mi na dobrej fabule.


multi z kolei nie opiera się na historii, a w głównej mierze na rywalizacji bądź kooperacji. to tak jakbyśmy wymagali innowacji od piłki nożnej. nie mówię tu o RPGach, bo te też opierają
  • Odpowiedz
@SmugglerFan podaj przykłady dobrych gier


@wygryw50k: Oczywiście! Oto kilka wspaniałych gier przygodowych, które mogą Cię zainteresować:

The Last Guardian (2016): Ta gra oferuje niezwykłą opowieść o relacji między chłopcem a magiczną istotą o imieniu Trico. Eksploracja i komunikacja między bohaterami stanowią kluczowy element fabuły1.

Minecraft (2011): W świecie kanciastym możesz przeżywać przygody na własną rękę. Eksploracja jest tu nieograniczona, a każdy krok może prowadzić do zaskakujących odkryć1.

Amnesia: Mroczny Obłęd (2010):
  • Odpowiedz
po co sie ograniczac tylko do tych gier jak masz tysiace innych do sprawdzenia?


@SmugglerFan: Bo mają fajną rozgrywkę, bo podoba mi się rywalizacja z innymi niż NPC? Bo podoba mi się gra zespołowa? Cały sport jest do wyrzucenia, bo polega na rywalizacji z innymi oraz trenowaniu swoich umiejętności.

to ze w jakiejs sekundzie poruszysz myszka o 1,3 cm w prawo zamiast standardowo 1,2 cm to nie znaczy ze ten mecz
  • Odpowiedz
@Barto_: kwestia organizacji czasu. Mnie np. koty budzą o 6 30, domownicy śpią w niedzielę co najmniej do 9. Nawet nie umiem sobie wyobrazić co miałoby odciągnąć mnie od relaksu, bo przecież nie zakupy czy porządki. Zresztą, niedziela rano to kwestia umowna - dla niektórych będzie to późny wieczór po położeniu wszystkich spać albo poobiednia siesta. Po prostu uwielbiam ten czas w tygodniu, który jest tylko dla mnie, niezależnie czy spędzę
  • Odpowiedz
@SmugglerFan nom te gry są dobre, ale ile takich jest?


@wygryw50k: tysiace

no i jasne, że mogą być innowacyjne, kto powiedział, że nie mogą?

ty sie dziwiles ze jak mozna oczekiwac innowacji w grze multiplayer.

@SmugglerFan: Bo mają fajną rozgrywkę, bo podoba mi się rywalizacja z innymi niż NPC?


@XpedobearX: ale jak juz troche pograsz to nie bedzie tam nic nowego, wiec po co grac dalej? ale ok, niektorym
  • Odpowiedz
ale jak juz troche pograsz to nie bedzie tam nic nowego, wiec po co grac dalej?


@SmugglerFan: A to musi być ciągle coś nowego? Czy to nie jest cpunstwo, o którym mowa wyzej? Ja gram dalej bo lubie ryzwalizacje z innymi, a nie musi byc dla mnie ciagle cos nowego. Tak jakbym uprawiał sport druzynowy. Liczy sie dla mnie taktyka, rozwoj umiejetnosci w odpowiednim uzyciu elementow gry, refleksu a nie #!$%@?
  • Odpowiedz
@wygryw50k: i tu dochodzimy do sedna. Nie wzbudza u Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszystkie główne koncepcje filmy / książki / gry już zostały napisane. Teraz ulepszamy grafikę, dodajemy wariacje, osadzamy w jakimś świecie, zmieniamy muzykę. Nawet jak dłużej pozwiedzasz świat to też widzisz, że to miejsce wygląda zupełnie jak XY, w którym już byłeś.

Jeden lubi czekoladę, drugi wanilię. Czy mogę powiedzieć, że czekolada jest lepsza
  • Odpowiedz
@SmugglerFan no ale to powinieneś odpowiedzieć gościowi wyżej, który napisał, ze multiki nie wprowadzają żadnych innowacji, to nie było moje stwierdzenie. ja zasugerowałem tylko, że nie wszystkie ich potrzebują, odpowiadając na zarzut, że jak można nonstop powtarzać te samą rozrywkę trwającą 30-40 minut
  • Odpowiedz