Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta jak to możliwe że mając ponadprzeciętne iq stwierdzone psychiatrycznie przy okazji diagnozy autyzmu mam problem z podstawową matematyką w liceum? testy iq matematyczne idą mi całkiem dobrze, wychodzą mi naprawdę spoko wyniki a na matmie zaćmienie umysłu. Myślałem żeby pójść sobie kiedyś na #politechnika no ale nie pójdę skoro nie kumam matmy. Jak myślicie, jak to możliwe że mając iq wyższe od przeciętnej mam problem z całkowicie przeciętną matematyką w 3 klasie liceum? Zadania z rozszerzenia próbuję rozwiązywać, mam zbiory Kiełbasy ale umiem rozwiązać tylko zadania w których mam wyliczyć konkretne działanie, tych tekstowych nie umiem w ogóle ruszyć, nie wiem po prostu w jaki sposób je wyliczać. Chyba że ktoś mi poda schemat rozwiązania danego zadania to oczywiście je rozwalę, nawet z rozszerzenia. Dziwne, niby inteligentny jestem a jednak jest jakiś problem z tą matmą. A za to z fizyki i z informatyki (również podstawowe) jestem w grupie najlepszych osób w klasie, na infie wszystkim pomagam programować bo nie ogarniają a z fizyki nigdy się nie uczę na sprawdziany a mam trójki/czwórki zawsze, jakbym sie uczył to by były piątki. Może tak być ze po prostu nie mam predyspozycji ścisłych czy ja coś po prostu źle robię z tą matmą?
  • 103
  • Odpowiedz
@biedakwsiowy: rada od pewnie przeciętnego iq.
Jeśli potrzebujesz pomocy i rady to ludzie nie lubią kiedy na każdym kroku się podkreśla, że jesteś od nich lepszy. Najprawdopodobniej wtedy Ci nie pomogą.
Ogólnie to ćwiczenia. Ja w szkole nie miałam kompletnie problemu z matmą. Wystarczyło, że raz ktoś mi pokazał jak coś zrobić i wszystko liczyłam.
Żałuje, że nie poszłam do liceum z rozszerzoną matmą, ale do tamtej klasy szli wszyscy moi
  • Odpowiedz
@biedakwsiowy: kolejna osoba która uważa, ze autyzm sprawia, że jesteś nadczłowiekiem xD za dużo filmów i gadania ciotek

fakt z który musisz się pogodzić: dużo więcej czasu poświęcasz na daną rzecz (kosztem innych) i jesteś wytrwały z oporem maniaka, stąd możesz mieć lepsze wyniki w czymś jako autystyk

generalnie to choroba, przeciętnie osoba na wózku inwalidzkim gra lepiej w szachy od osoby która nigdy nie miała kontuzji, co wcale nie wynika,
  • Odpowiedz
@biedakwsiowy: adhd, jak coś cie nie interesuje nie potrafisz się na tym skupić xD przy 0 wiedzy potrafiłem postawić sobie serwer w domu od 0 na ubuntu server i tak długo mi to szło, jak długo mnie to interesowało xD przestało interesować, to nie potrafię już zwykłego containera skonfigurować w dockerze. Życie #!$%@? i nic z tym nie zrobisz, IQ to tylko cyferka na papierze
  • Odpowiedz
jak to możliwe że mając ponadprzeciętne iq stwierdzone psychiatrycznie przy okazji diagnozy autyzmu mam problem z podstawową matematyką w liceum?


@biedakwsiowy: nie jest, ludzie inteligentni nie mają problemów z matematyką w liceum, wszystko inne to zwykły cope. Warto przestać fantazjowac o byciu geniuszem.
  • Odpowiedz
@biedakwsiowy: Największy talent jaki w życiu można mieć to talent do pracy.

Jeżeli masz ponadprzeciętne IQ, to znaczy, że w takiej samej jednostce czasu, uogólniając, nauczysz się więcej niż osoba o przeciętnym IQ.

Ale ta praca musi być wykonana.
  • Odpowiedz
mając ponadprzeciętne iq


Jeszcze do tego pani w podstawowce powiedziała że zdolny ale leniwy.
Podstawowa fizyka i informatyka w liceum to jest zart, to że masz 3-4 i jestes lepszy od ludzi w klasie swiadczy tylko o tym że masz w klasie bande debili, pamietam ze u mnie w technikum taka fizyka to był przedmiot do zboostowania średniej, na poziomie religii, tam takie proste obliczenia się robiło.
Jak ty przy podstawowej matematyce
harrame - >mając ponadprzeciętne iq

Jeszcze do tego pani w podstawowce powiedziała ż...

źródło: obraz_2024-04-29_103739628

Pobierz
  • Odpowiedz
jak to możliwe że mając ponadprzeciętne iq stwierdzone psychiatrycznie przy okazji diagnozy autyzmu mam problem z podstawową matematyką w liceum?


@biedakwsiowy: Matematyka, szczególnie taka na poziomie liceum, to w większości praktyka, a nie inteligencja. Ta ci pomoże, owszem, ale nie nauczy uważności, ani nie nadrobi braków w wiedzy.

Zbiory Kiełbasy są dobre, ale czy próbowałeś je robić od początku, czy zacząłeś od tych trudniejszych? Może masz jakieś braki w podstawach.
  • Odpowiedz